Naga MarketsNa pięć minut przed godziną 10:00 niemiecki Destatis opublikował najnowsze wyliczenia dotyczące sytuacji na rynku pracy u naszych zachodnich sąsiadów. Dane dotyczące stopy bezrobocia pozytywnie zaskakują. Jak na lepsze dane z Niemiec reaguje euro?


W grudniu 2016 roku około 43,5 mln osób na stale przebywających w Niemczech posiadało stałe zatrudnienie. Porównując najnowsze dane do tych raportowanych rok temu należy zauważyć przyrost zatrudnienia ogółem o 238 tys. – czytamy w najnowszej publikacji niemieckiego urzędu statystycznego.

Pod koniec stycznia tego roku pracę znalazło kolejne 26 tysięcy osób co spowodowało, że na początku 2017 roku stopa bezrobocia w Niemczech spadła do 5,9%. Prognozy rynkowe wskaźnika zakładały brak zmian i utrzymanie się stopy na poziomie 6%. Oznacza to, że bez pracy w Niemczech pozostaje 1,54 mln osób co jest wartością o 162 tys. (lub odpowiednio 9,9%) niższą niż ta raportowana rok temu.

Jak reaguje EUR?

EUR/USD

EUR/USD nadal utrzymuje się w granicach nocnego przedziału zmienności. Krótko przed publikacją Destatis EUR wyraźnie aprecjonowało, cofając się tu po publikacji raportu.

EUR/GBP

Para utrzymuje się w przedziale 0,8545/75. Podobnie jak w przypadku EUR/USD, również i na EUR/GBP mieliśmy do czynienia z silniejszymi wzrostami na samym początku sesji europejskiej, które obecnie są korygowane.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here