Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy. Wśród opublikowanych raportów znalazły się przede wszystkim jobbles claims jak również szacunki wskaźników produktywności oraz kosztów pracy. Czy popołudniowe dane wesprą wycenę USD?


W tygodniu kończącym się 28 stycznia wyliczenia dotyczące liczby wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych sięgnęły 246 tys. To o 14 tys. mniej niż raportowano w ubiegłym tygodniu. Wyniki z trzeciego tygodnia stycznia zostały dziś skorygowane o 1 000 i wynoszą obecnie 260 tys. osób pozostających bez pracy. Średnia wskaźnika z czterech ostatnich tygodni znalazła się obecnie na poziomie 248 tysięcy.  Liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych w Stanach spadła w trzecim tygodniu stycznia o ponad 55 tysięcy do poziomu 2,505 mln – informuje amerykański Departament Pracy.

Raportowana efektywność produkcji w sektorze pozarolniczym wzrosła w ostatnim kwartale o 1,3% w skali roku – informuje z kolei Bureau of Labor Statistics. Wydajność pracy obliczana jest przez podzielenie indeksu realnej produkcji przez wskaźnik przepracowanych godzin przez wszystkie osoby w przedsiębiorstwie (włączając w to pracowników, właścicieli oraz członków rodziny właściciela). Prognozy dotyczące pierwszego szacunku tego wskaźnika utrzymywały się na poziomie 1,0%.

Nieco gorzej jest w przypadku jednostkowych kosztów pracy. Szacunki BLS wskazują, że wartość wskaźnika wzrosła w minionym kwartale o jedynie 1,7% wobec prognoz na poziomie 1,9%.

Jak reaguje dolar?

EUR/USD

Na wykresie EUR/USD dostrzegalna jest niewielka konsolidacja tuż powyżej poziomu 1,08. Para po publikacji z godziny 14:30 odnotowała zwiększoną zmienność.

USD/JPY

USD/JPY testuje właśnie wsparcie w rejonie 112,00


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here