Naga MarketsKurs funta powyżej 1,23 USD. Lepiej luzować mocniej, uważa Saunders z BoEPolityk Banku Anglii Michael Saunders wypowiadał się dziś na temat wpływu koronawirusa na politykę pieniężną. Według Saundersa, większe luzowanie polityki monetarnej jest dla BoE bezpieczniejsze niż zbyt słaba reakcja na skutki pandemii koronawirusa. Kurs funta (GBP/USD) kontynuuje odbicie od wsparcia przy 1,2210.

  • Saunders uważa, że większe luzowanie jest lepsze dla gospodarki
  • Zbyt słabe łagodzenie polityki pieniężnej może skutkować “pułapką niskiej inflacji”
  • Kurs funta (GBP/USD) zyskuje dziś 0,4 proc.

Mocniejsze luzowanie lepsze dla gospodarki

Michael Saunders głosował w tym miesiącu za zwiększeniem programu skupu obligacji w banku centralnym. Polityk Banku Anglii powiedział, że ​​brytyjska gospodarka może ucierpieć bardziej w dłuższej perspektywie na skutek pandemii niż przewidywał bank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wielka Brytania powoli zdejmuje ograniczenia nałożone, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Saunders uważa jednak, że obawy przed dalszym zamykaniem firm, większym bezrobociem i potencjalną, drugą falą zakażeń COVID-19 wpłyną na gospodarkę.

W marcu Bank Anglii obniżył stopy procentowe do rekordowo niskiego poziomu 0,1 proc. Ponadto, program skupu obligacji rozszerzono o 200 mld funtów. Michael Saunders uważa jednak, że należy jeszcze mocniej łagodzić politykę monetarną.

– Bezpieczniej jest popełnić błąd przy nieco mocniejszym luzowaniu, a następnie w razie potrzeby zacieśnić politykę monetarną w miarę budowania presji na zdolności produkcyjne, zamiast luzować zbyt słabo i stwierdzić, że gospodarka wpadła w “pułapkę niskiej inflacji” – powiedział Saunders.

Kurs funta wraca ponad 1,23 USD

Na wykresie 4-godzinnym, kurs funta do dolara ustanowił w tym tygodniu wyższy szczyt. Cofnięcie po odbiciu zaprowadziło wczoraj notowania GBP/USD z powrotem do obszaru przy 1,2210.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres 4-godzinny pary walutowej GBP/USD

Dziś natomiast funt szterling wraca do wzrostów i ponownie znalazł się ponad poziomem 1,23 USD. Najbliższym celem dla wzrostów będą teraz tygodniowe maksima przy 1,2363.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here