Naga MarketsLena [LEN], Dom Development [DOM] – Gorące spółki dniaCałkiem udaną sesję zanotowała wczoraj spółka Lena, która pokazała wstępne wyniki za pierwszy kwartał. Z raportu wynikało, że przychody spadły o zaledwie 2%, jednak zysk netto sięgnął 2,45 mln zł co oznacza wzrost rok do roku o niemal 32%. Spółka jednak podała także, że w dużej części lepszy wynik jest zawdzięczany różnicom kursowym. Odejmując jednak ten czynnik, wcale nie mamy gorszego kwartału niż rok temu.

  • Lena Lighting notuje ponad 30% wzrost zysku netto w I kw.
  • Na wykresie wybicie ponad czytelny opór
  • Dom Development z wynikami niższymi ale zgodnymi z planem

Spółka tłumaczy także, że pandemia koronawirusa nie ma wpływu na jej działalność. Sytuacja spółki jest na tyle dobra, że prawdopodobnie zostanie uchwalona dywidenda. Ma ona wynieść 0,30 zł na akcję, chyba że wielkość ta zostanie pomniejszona, jak poczyniło to kilka innych firm.

Falcon Games z mocnym wybiciem

Dałoby to wysoką stopę dywidendy, podobnie jak miało to miejsce w ostatnich latach. Firma dzieli się zyskiem od 2010 roku. Na wykresie mamy wybicie ponad poprzedni wierzchołek przy zwiększonych obrotach.

lena


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Inno-Gene na nowych maksimach

Wynikami za pierwszy kwartał podzielił się wczoraj także Dom Development, który odnotował 38,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 84,26 mln zł zysku rok wcześniej. Wyniki są zgodne z planami firmy, a pozytywnie zaskakuje utrzymanie w trudniejszym okresie bardzo wysokiej marży. Zysk operacyjny wyniósł 49,72 mln zł wobec 105,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 314,14 mln zł wobec 528,19 mln zł rok wcześniej.

domdev

Gorzej mogą wyglądać wyniki za drugi kwartał, w którym zobaczymy większy wpływ pandemii. Spowodowała ona mniejszy popyt na mieszkania oraz zaostrzenie kryteriów kredytowych przez banki. Na wykresie kurs wyhamował przy 79 zł i jak na razie ten lokalny opór jest nie do przejścia. Nie ma jednak także zdecydowanej reakcji podażowej, więc powrót lepszych nastrojów na szeroki rynek może spółce pomóc w wybiciu na wyższe poziomy.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here