TMS


“Środy z Bitcoinem” – to cykl edukacyjny prowadzony we współpracy portalu Comparic.pl i LUNO. W każdą środę staramy się uczyć i bawić. Udowadniamy, że zagadnienia związane z kryptowalutami da się przedstawić w sposób prosty, miły i co najważniejsze zrozumiały.


W minionych tygodniach powiedzieliśmy sobie m.in.:

W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni opowiemy także m.in. o:

  • Co to są klucze prywatne?
  • Jak mogę zabezpieczyć Bitcoin?
  • Jakie ryzyko wiąże się z Bitcoinem

Czym jest “kopanie” Bitcoina?

O Bitcoinie można myśleć jak o jednym, wielkim, globalnym systemie księgowym, który rejestruje transakcje (“przenoszenie pieniędzy”) pomiędzy jedną osobą a drugą. Za każdym razem, gdy transakcje Bitcoin są przetwarzane w sieci Bitcoin – oznacza to, że Bitcoin jest przenoszony z jednej osoby na drugą – ktoś musi upewnić się, że wszystkie transakcje są odpowiednio rejestrowane oraz że księgi wszystkich systemów są zsynchronizowane na całym świecie. W przypadku Bitcoina ten proces nie jest wykonywany przez ludzi lub firmy, ale przez tysiące komputerów na całym świecie, które są połączone z Internetem. Te komputery są znane jako “górnicy”, ale tak naprawdę należy je nazywać “komputerami przetwarzającymi transakcje”. Aby przetworzyć BTC, muszą one wykonywać obliczenia, które pochłaniają dużo energii i wymagają kosztownego oprogramowania.

Okazuje się zatem, że aby zarządzać i utrzymać globalną sieć BTC, ludzie potrzebują wartości dodanej, swoistej zachęty do zaangażowania się w tak wymagający proces. W tym przypadku osoby zajmujące się kopaniem Bitcoina zarabiają na każdym wykopanym BTC. Stanowi to nagrodę i zachętę, aby ludzie pomagali w przetwarzaniu transakcji.


“Środy z Bitcoinem” powstają przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here