Naga Markets



“Środy z Bitcoinem” – to cykl edukacyjny prowadzony we współpracy portalu Comparic.pl i LUNO. W każdą środę staramy się uczyć i bawić. Udowadniamy, że zagadnienia związane z kryptowalutami da się przedstawić w sposób prosty, miły i co najważniejsze zrozumiały.


W minionych tygodniach powiedzieliśmy sobie m.in.:

W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni opowiemy także m.in. o:

  • Co to są klucze prywatne?
  • Jak mogę zabezpieczyć Bitcoin?
  • Jakie ryzyko wiąże się z Bitcoinem

Czym jest “kopanie” Bitcoina?

O Bitcoinie można myśleć jak o jednym, wielkim, globalnym systemie księgowym, który rejestruje transakcje (“przenoszenie pieniędzy”) pomiędzy jedną osobą a drugą. Za każdym razem, gdy transakcje Bitcoin są przetwarzane w sieci Bitcoin – oznacza to, że Bitcoin jest przenoszony z jednej osoby na drugą – ktoś musi upewnić się, że wszystkie transakcje są odpowiednio rejestrowane oraz że księgi wszystkich systemów są zsynchronizowane na całym świecie. W przypadku Bitcoina ten proces nie jest wykonywany przez ludzi lub firmy, ale przez tysiące komputerów na całym świecie, które są połączone z Internetem. Te komputery są znane jako “górnicy”, ale tak naprawdę należy je nazywać “komputerami przetwarzającymi transakcje”. Aby przetworzyć BTC, muszą one wykonywać obliczenia, które pochłaniają dużo energii i wymagają kosztownego oprogramowania.

Okazuje się zatem, że aby zarządzać i utrzymać globalną sieć BTC, ludzie potrzebują wartości dodanej, swoistej zachęty do zaangażowania się w tak wymagający proces. W tym przypadku osoby zajmujące się kopaniem Bitcoina zarabiają na każdym wykopanym BTC. Stanowi to nagrodę i zachętę, aby ludzie pomagali w przetwarzaniu transakcji.


“Środy z Bitcoinem” powstają przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUżytkownicy Skrill w Polsce mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty
Następny artykułKomentarz giełdowy – Czy szykuje się nowy front wojny handlowej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here