Naga Markets“Środy z Bitcoinem” – to cykl edukacyjny prowadzony we współpracy portalu Comparic.pl i LUNO. W każdą środę staramy się uczyć i bawić. Udowadniamy, że zagadnienia związane z kryptowalutami da się przedstawić w sposób prosty, miły i co najważniejsze zrozumiały.


W minionych tygodniach powiedzieliśmy sobie m.in.:

W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni opowiemy także m.in. o:

  • Czym jest “kopanie” Bitcoina?
  • Co to są klucze prywatne?
  • Jak mogę zabezpieczyć Bitcoin?
  • Jakie ryzyko wiąże się z Bitcoinem

Czy Bitcoin jest używany przez przestępców?

Istnieje powszechne, błędne przekonanie, że Bitcoin jest często wykorzystywany przez przestępców. Jest to jednak dalekie od prawdy. Dzieje się tak głównie dlatego, że wiele osób uważa, że Bitcoin jest anonimowy, podczas gdy w rzeczywistości jest odwrotnie – wszystkie transakcje Bitcoin są dostępne dla całego świata.

Chociaż nie możesz od razu powiązać konta BTC z czyjąś tożsamością, możesz to zrobić śledząc wszystkie transakcje dokonywane przez tę osobę. Ta cech sprawia, że Bitcoin nie jest najlepszym narzędziem do nielegalnych działań.

Choć Bitcoin może okazać się jednym z najbezpieczniejszych i najmniej “podatnych na oszustwa” systemów, nie oznacza to, że przestępcy go nie używają. Tak jak w przypadku tradycyjnych pieniędzy, oczywiście, że wykorzystują. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa istotne aspekty:

  • Po pierwsza, dostępne dane pokazują, że liczba oszukańczych transakcji za pośrednictwem BTC jest bardzo mała.
  • Po drugie, każdy system finansowy obarczony jest ryzykiem, którego nie da się całkowicie wyeliminować. Bitcoin posiada jedne z najlepszych narzędzi na świecie, które pozwalają na minimalizację wszelkiego rodzaju ryzyka.


“Środy z Bitcoinem” powstają przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – GBPUSD najniżej od września 2017 roku
Następny artykułMiliarder Marc Lasry widzi cenę bitcoina na poziomie 40 000 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here