Naga Markets“Środy z Bitcoinem” – to cykl edukacyjny prowadzony we współpracy portalu Comparic.pl i LUNO. W każdą środę staramy się uczyć i bawić. Udowadniamy, że zagadnienia związane z kryptowalutami da się przedstawić w sposób prosty, miły i co najważniejsze zrozumiały.


W minionych tygodniach powiedzieliśmy sobie m.in.:W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni opowiemy także m.in. o:

  • Czy Bitcoin jest używany przez przedsiębiorców?
  • Czym jest “kopanie” Bitcoina?
  • Co to są klucze prywatne?
  • Jak mogę zabezpieczyć Bitcoin?
  • Jakie ryzyko wiąże się z Bitcoinem

W jaki sposób ustalana jest cena Bitcoina?

Cena Bitcoina może wydawać się bardzo tajemnicza, ale tak na prawdę nie różni się od ceny innych przedmiotów czy walut. Przyjrzyjmy się cenie czegoś zwyczajnego – weźmy na ten przykład jabłko. Cena jabłka ustalana jest na podstawie tego, za ile ktoś chce je sprzedaż i za ile ktoś inny chce je kupić (reguła popytu i podaży).

Przykład:
Jeśli Calvin chce sprzedać jabłko za 3,00$, a Andrzej nie zapłaci więcej niż 1,00$, nie dojdzie do transakcji. Ale jeśli oboje zgodzą się na cenę 2,00$, Calvin sprzeda jabłko Andrzejowi.

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że waluty działają w ten sam sposób. Każdego dnia miliony ludzi handlują walutami na całym świecie, a cena jest równa kwocie, na którą zgadzają się kupujący i sprzedający.

Podczas, gdy cena jabłka zależy od jego wielkości i jakości, waluty są „homogeniczne”, co w uproszczeniu oznacza, że jeden dolar jest identyczny z innym dolarem. Dzięki temu łatwiej jest określić cenę waluty – ma na nią wpływ tylko to, co akceptują kupujący i sprzedający.

Bitcoin działa dokładnie w ten sam sposób – możesz myśleć o nim jak o obcej walucie. Każdy Bitcoin jest identyczny z każdym innym Bitcoinem, a sprzedający i kupujący decydują o jego cenie w czasie rzeczywistym. Takie zachowanie determinuje aktualną cenę BTC – na jaką wartość zgadzają się kupujący i sprzedający w danym momencie.

invest

 

“Środy z Bitcoinem” powstają przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułJak ograniczyć impulsywne transakcje? – Justin Bennett
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków: potężny spadek zapasów ropy, EURUSD, GBPUSD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie artykuł nie przybliżył stawianego pytania. No bo niby w kilka sekund kupujący może dać za btc powiedzmy na to 10k, by po chwili zjechać na 8k? I odwrotnie, gdy cena nagle w ciągu kilku sekund wzrasta o 10,15%. Ktoś chce kupić za 8k, bo po tyle jest, a po chwili już może dać za nią 10k.? Nie, przykład jabłka jest zły. Nie kupię jabłek za złotówkę to poszukam, aż znajdę, lub rolnik spuści z ceny, gdy nikt kupował nie będzie. A tu z 8k robi się 10k i ludzie kupują.. Bez sensu..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here