Naga Markets“Środy z Bitcoinem” – to cykl edukacyjny prowadzony we współpracy portalu Comparic.pl i LUNO. W każdą środę staramy się uczyć i bawić. Udowadniamy, że zagadnienia związane z kryptowalutami da się przedstawić w sposób prosty, miły i co najważniejsze zrozumiały.


W minionych tygodniach powiedzieliśmy sobie m.in.:W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni opowiemy także m.in. o:

  • O zarabianiu, kupowaniu i wydobywaniu Bitcoina
  • W jaki sposób obliczana jest cena Bitcoina?
  • Czy Bitcoin jest używany przez przedsiębiorców?
  • Czym jest “kopanie” Bitcoina?
  • Co to są klucze prywatne?
  • Jak mogę zabezpieczyć Bitcoin?
  • Jakie ryzyko wiąże się z Bitcoinem

Bitcoin jako internet? Globalny, otwarty dla wszystkich, dla innowacji i użytkowników

Internet całkowicie zmienił sposób, w jaki żyjemy i prowadzimy interesy. Jest prawdopodobnie największym osiągnięciem w historii ludzkości, do tej pory. W przeciwieństwie do swoich protoplastów, nowoczesny internet nie jest niczyją własnością, a systemem otwartym, z którego każdy może korzystać jak tylko zechce.

To doprowadziło do tzw. „innowacji nie wymagającej pozwolenia” – ludzie mogą testować nowe rzeczy bez konieczności uzyskania od kogokolwiek, jakiegokolwiek pozwolenia. Dodatkowo, Internet jest wspóldzielony – różne kraje używają tego samego internetu do przeglądania sieci lub wysyłania wiadomości e-mail. Można porównać ten mechanizm do różnych języków.

Pod wieloma względami Bitcoin jest podobny do internetu. Każdy może go używać, dlatego powstaje tak wiele aplikacji opartych na jego technologii. Wreszcie, Bitcoin jest w pełni współdzielony. Tak jak poczta elektroniczna czy internet, wszystkie Botcoin’y działają na jednym i tym samym systemie.

W pewnym sensie Bitcoin jest pierwszym na świecie, całkowicie globalnym przekazywania sobie wartości.


“Środy z Bitcoinem” powstają przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here