Naga Markets“Środy z Bitcoinem” – to cykl edukacyjny prowadzony we współpracy portalu Comparic.pl i LUNO. W każdą środę staramy się uczyć i bawić. Udowadniamy, że zagadnienia związane z kryptowalutami da się przedstawić w sposób prosty, miły i co najważniejsze zrozumiały.


W minionych tygodniach powiedzieliśmy sobie m.in. czym jest Bitcoin? oraz skąd się wziął? Dziś przyszedł czas, aby wyjaśnić jakie korzyści niesie ta technologia dla konsumentów i firm.

W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni opowiemy także m.in. o:

  • Bitcoin jako cyfrowe złoto?
  • Bitcoin jako internet?
  • O zarabianiu, kupowaniu i wydobywaniu Bitcoina
  • W jaki sposób obliczana jest cena Bitcoina?
  • Czy Bitcoin jest używany przez przedsiębiorców?
  • Czym jest “kopanie” Bitcoina?
  • Co to są klucze prywatne?
  • Jak mogę zabezpieczyć Bitcoin?
  • Jakie ryzyko wiąże się z Bitcoinem

Bicoin jako system płatności?
Korzyści dla konsumentów i firm

W jaki sposób dokonywaliśmy płatności tysiące lat temu, kiedy mieszkaliśmy w małych wioskach, znaliśmy się i ufaliśmy sobie nawzajem? Po prostu wymienialiśmy różne rzeczy.

Z biegiem czasu zaczęliśmy wykorzystywać pieniądze jako element pośredni i tak dzieje się do dnia dzisiejszego. Kiedy pieniądze przeniosły się do internetu, sprawy stały się coraz bardziej złożone. Teraz banki i operatorzy kart płatniczych muszą przechowywać szczegółowe informacje o tym, kto jest właścicielem środków.

Taki model działa ponieważ ufamy, że bank prowadzi dokładne rachunki i jesteśmy pewni, że użytkownicy nie będą w stanie oszukać systemu. Jeśli mają różne banki lub są w różnych krajach, banki te muszą uzgodnić przekazanie pieniędzy. Jest to skomplikowany proces, dlatego pobierają one opłaty a przelewy mogą zająć dużo czasu…nawet kilka/kilkanaście dni.

Bitcoin wszystko to zmienia! W jaki sposób? Jest to globalny system online, który umożliwia wszystkim dostęp do swoich kont i przesyłania pieniędzy w dowolnym miejscu i czasie. W rezultacie użytkownicy mogą dokonywać płatności natychmiast, bez żadnych opóźnień. Tak, jak kiedyś, zanim świat stał się wielki i skomplikowany.

A co tak właściwie możemy robić dzięki Bitcoinowi? 

Wszystko, co robimy przy użyciu zwyczajnych pieniędzy (walut): możemy wysłać go do przyjaciół i rodziny – zarówno w kraju jak i za granicą, kupować online, płacić pensje, itp.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here