TMS


“Środy z Bitcoinem” – to cykl edukacyjny prowadzony we współpracy portalu Comparic.pl i LUNO. W każdą środę staramy się uczyć i bawić. Udowadniamy, że zagadnienia związane z kryptowalutami da się przedstawić w sposób prosty, miły i co najważniejsze zrozumiały.


W minionych tygodniach powiedzieliśmy sobie m.in.:

W przyszłym tygodniu opowiemy także o tym, jakie ryzyko wiąże się z Bitcoinem

Ja mogę zapewnić bezpieczeństwo mojego BTC?

Bezpieczne przechowywanie Bitcoinów jest bardzo ważne. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy w banku, z BTC masz o wiele więcej możliwości przechowywania swoich środków.

Przestępcy często wykorzystują niewiedzę ludzi, jak i działają w branży innowacji, które nie są jeszcze w pełni zrozumiale zarówno dla konsumentów jak i regulatorów. Dlatego, podobnie jak w przypadku każdej nowej technologii, istnieje ryzyko związane z cyfrowymi walutami. Chcemy, abyś zrozumiał ryzyko i upewnił się, że masz narzędzia, które ochronią Ciebie i Twoje pieniądze.

Pamiętasz odcinek dotyczący klucza prywatnego, który musisz posiadać, aby mieć dostęp do swoich Bitcoinów? To także klucz do przechowywania. Ktokolwiek ma klucz, ma kontrolę nad Twoimi Bitcoinami. Klucz ten może być cyfrowy lub fizyczny – na przykłąd zapisany na kartce papieru. Jak tradycyjny klucz, możesz go włożyć do kieszeni lub przechowywać w bezpiecznym miejscu – ale zawsze ktoś może włamać się do Twojego domu i go ukraść.

Jak na ironię, Bitcoin czyli waluta cyfrowa, jest najbezpieczniejszy, gdy jest przechowywany offline, poza siecią, nie w systemie cyfrowym.

Pamiętaj, że Bitcoin daje możliwość samodzielnego przechowywania środków. Możesz to robić zarówno fizycznie jak i cyfrowo, możesz też powierzyć swoje środki zaufanej firmie lub osobie, lub też użyć kombinacji tych wszystkich możliwości. Wybór należy do Ciebie.


“Środy z Bitcoinem” powstają przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPSV czyli Pivot, Sekwencja i Wolumen – opis strategii
Następny artykułKrypto-Newsy #63 – podsumowanie wydarzeń i analiza rynku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here