Naga MarketsLegimi z 7,4 mln zł przychodów w II kw. 2020Legimi, pionier na polskim rynku e-książek, podsumowuje miniony kwartał, który był okresem dynamicznego wzrostu biznesu. W tym czasie przychody Legimi urosły o ponad 111 proc. rdr. do 7,4 mln zł, a liczba abonentów zwiększyła się o 73 proc. rdr. i wyniosła na koniec II kw. 69,1 tys. Ubiegły kwartał to także specyficzny czas, ze względu na pandemię COVID-19, który, w przypadku Legimi, odcisnął swoje piętno na zwiększonych kosztach bezpośrednich zakupu licencji i tym samym obniżył rentowność Spółki.

Legimi podsumowuje drugi kwartał bieżącego roku

Za nami II kw., w którym odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki. Wypracowaliśmy ponad dwukrotnie większe przychody, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Byliśmy również aktywni w zakresie pozyskiwania nowych abonentów, których liczbę zwiększyliśmy o przeszło 73 proc. rdr. – komentuje Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi.

Miniony kwartał zdominowany był przede wszystkim przez pandemię COVID-19 i wynikający z niej przymusowy lockdown społeczeństwa.

W związku z masowym przebywaniem dorosłych i dzieci w domach, rósł popyt na cyfrową formę rozrywki, w tym także usługę Legimi. W tym czasie odnotowaliśmy blisko dwukrotny wzrost liczby aktywacji darmowego okresu próbnego. Z drugiej strony, z uwagi na zintensyfikowanie konsumpcji treści przez abonentów oraz zwiększenie kosztów finansowania okresów próbnych, Legimi odnotowało znacznie zwiększone koszty bezpośrednie, co obniżyło naszą rentowność w tym okresie. Podjęliśmy jednak decyzję, by w okresie zwiększonych obostrzeń zapewnić jak najszerszy dostęp do usług Legimi, zwłaszcza że biblioteki i księgarnie w tym czasie były nieczynne ­­– dodaje Mikołaj Małaczyński.

Widoczna jest także redukcja zadłużenia Legimi w stosunku do generowanych zysków i sumy aktywów, które są efektem podejmowanych działań m.in. zamiana części zobowiązań krótkoterminowych na długoterminowe. Proces ten będzie kontynuowany i powinien doprowadzić Spółkę do tzw. „bankowalności”.

Legimi jest także coraz bliżej giełdowego debiutu. Na lipcowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy dokonano zmian w statucie spółki dotyczących interesu mniejszościowych akcjonariuszy, które stanowią rezultat kilkumiesięcznej pracy z GPW w związku z procedurą wprowadzenia akcji na New Connect.

Na ostatnim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zmieniliśmy odpowiednie zapisy w statucie Spółki, które dotyczyły interesu mniejszościowych akcjonariuszy i były wymagane przez GPW. W mojej ocenie powinniśmy spodziewać się wprowadzenia akcji Legimi na NewConnect na przełomie III i IV kw. br., po zaakceptowaniu tych zmian przez KRS – mówi Mikołaj Małaczyński.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBP) otrząsnął się spod ciężaru gołębich sygnałów z Banku Anglii. Sytuacja EUR/GBP
Następny artykułWIG20 traci w piątek rano 0,2%. mBank liderem spadków (-2,3%)
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here