Naga Markets

Legimi, pionier na polskim rynku e-książek działający w oparciu o model subskrypcyjny, chce pozyskać 3,0 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji serii AA oraz Obligacji serii AB. Spółka oferuje dwuletnie obligacje z rocznym oprocentowaniem wynoszącym 6,75 proc. oraz roczne obligacje z oprocentowaniem 6,0 proc. Zapisy można składać od 15 października do 29 października włącznie pod adresem www.legimi.pl/obligacje. Środki pozyskane z emisji Legimi przeznaczy na refinansowanie zadłużenia, rozwój działalności na rynku niemieckim oraz zabezpieczenie bieżącej płynności finansowej.

Legimi chce pozyskać 3,0 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji serii AA oraz Obligacji serii AB

Legimi oferuje dwie serie obligacji: dwuletnie obligacje serii AA o wartości nominalnej 1 000 zł każda i łącznej wartości do 2,2 mln zł, z oprocentowaniem stałym w wysokości 6,75% oraz roczne obligacje serii AB o wartości nominalnej 1 000 zł każda i łącznej wartości do 0,8 mln zł, z oprocentowaniem stałym w wysokości 6,0%. Odsetki od obydwu serii będą wypłacane co 3 miesiące. Oferującym papiery wartościowe jest Dom Maklerski INC, z którym spółka współpracowała przy kilku ostatnich emisjach.



Zabezpieczeniem obligacji serii AA jest zastaw rejestrowy na umowach z abonentami, czyli zgodnie z definicją: zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150% wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji (art. 777 KPC). Obligacje serii AB nie będą obligacjami zabezpieczonymi. Więcej informacji na temat bieżącej emisji pod adresem www.legimi.pl/obligacje

– Oferujemy dwuletnie obligacje z kuponem wynoszącym 6,75 proc. Dodatkowo, chcąc zaoferować inwestorom wybór prowadzimy równocześnie zapisy na roczny papier serii AB z oprocentowaniem 6 proc. Uważamy, że jest to atrakcyjna oferta w świetle rekordowo niskich stóp procentowych i tym samym znacznego obniżenia oprocentowania lokat w kraju. Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć przede wszystkim na refinansowanie zadłużenia oraz rozwój działalności na rynku niemieckim. – komentuje Mikołaj Małaczyński prezes zarządu Legimi.

Spółka ma za sobą udane I półrocze, w którym odnotowała bardzo dobre wyniki. W tym czasie przychody Legimi wzrosły o 79 proc. rdr. do poziomu 13,7 mln zł, zysk netto zwiększył się o przeszło 261 proc. do 771 tys. zł, a liczba klientów na koniec II kw. zwiększyła się o 68 proc. do ponad 96 tys. Był to także specyficzny czas ze względu na pandemię COVID-19, który w przypadku Legimi znacznie zwiększył skalę biznesu, ale także obniżył rentowność Spółki z powodu zwiększonych kosztów zakupu licencji, co było widoczne w wynikach w samym II kw.

– W I półroczu nasz biznes dynamicznie się rozwijał, imponująco zwiększyliśmy przychody i zyski, co jest wynikiem pozyskanej dużej liczby nowych użytkowników i tym samym pozytywnej konwersji działań marketingowych. Obniżyliśmy również nasze zadłużenie. Znacznie poprawiliśmy wskaźniki rentowności ROA, ROE i ROIC, przy jednoczesnym wzroście rentowości sprzedaży ROS, co należy interpretować jako znaczną poprawę efektywności działalności. – dodaje Mikołaj Małaczyński.

Legimi od przeszło 10 lat z powodzeniem działa na rynku e-książki, gdzie bezapelacyjnie zyskało pozycję jednego z liderów na rynku polskim. Spółka rozwija działalność również na bardzo perspektywicznym rynku niemieckim, gdzie systematycznie buduje swoją pozycję poprzez swoją spółkę zależną, Legimi Intrernational. W maju ubiegłego roku, Legimi przejęło niemiecką spółkę Readfy GmbH, która udostępnia e-książki w modelu freemium, w zamian za wyświetlanie reklam. Może się ona pochwalić bazą 400 tys. zarejestrowanych użytkowników.

XTB



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



Poprzedni artykułKrzysztof Król (7Levels): Nintendo Switch osiągnie 120 mln sprzedanych konsol do końca 2022 r.
Następny artykułRynek obligacji skarbowych jest tak duży, że Fed nie może go opuścić
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here