Naga MarketsMikołaj Małaczyński, prezes Legimi S.A. był gościem Comparic24.tv

Legimi od 6 lat rozwija usługę abonamentowego dostępu do ebook i audiobooków, wyprzedzając w tym segmencie takich gigantów rynkowych jak między innymi amerykański Amazon. W tym momencie spółka emituje obligacji (termin zapisów trwa do 9 lipca) o zapadalności 24 miesięcy. W ten sposób chce pozyskać 4 miliony dodatkowych środków w celu finansowania kapitału obrotowego oraz rozwoju platformy Legimi 3.0 na polskim i niemieckim rynku. O szczegółach emisji na antenie Comparic24.tv mówił Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi S.A.


Legimi jako elektroniczna biblioteka. Karta płatnicza pełni rolę karty bibliotecznej

Legimi to abonamentowy system dostępu do książek. Można go sobie wyobrazić jako elektroniczną bibliotekę internetową. Przepustką do tej biblioteki jest zwykła karta płatnicza – tak samo jak w przypadku innych bardzo popularnych systemów abonamentowych takich jak Netflix, Spotify czy od niedawna również YouTube Premium. Legimi w zamian za miesięczną opłatę abonamentową daje dostęp użytkownikom do 60 tysięcy pozycji – audiobooków oraz ebooków.

Jak zauważa Mikołaj Małaczyński reprezentujący Legimi, poziom czytelnictwa w Polsce cały czas spada, a w 2018 roku jedynie 37% Polaków deklarowało przeczytanie chociaż jednej książki” „Rozmawiamy o spadku czytelnictwa bardzo często w debacie publicznej. Natomiast staramy się przeciwstawiać temu zjawisku w sposób zorganizowany i technologiczny” – komentuje prezes Legimi w rozmowie z Krzysztofem Kamińskim z Comparic24.tv. Przeciwdziałanie wspomnianemu zjawisku opiera się między innymi na ułatwieniu dostępności do książek, między innymi poprzez system abonamentowy. Dzięki temu czytelnik nie zostaje właścicielem ebooka, który po przeczytaniu nie będzie mu już potrzebny, ale uzyskuje dostęp czasowy do sporego wyboru pozycji.

„W naszej bibliotece można rozgościć się na tyle długo, że wykupując abonament dwuletni, użytkownik zostaje nagrodzony czytnikiem ebooków, który może nabyć za symboliczną złotówkę” – mówi Małaczyński.

Obligacje o wartości 4 milionów złotych. Legimi oferuje 9,5% oprocentowania w skali roku

W czerwcu Legimi udostępniło stronę www i wersję beta aplikacji Legimi 3.0 na Androida. W celu dalszego rozwoju platformy oraz jej ekspansji na rynek niemiecki, spółka chce wyemitować obligacje o wartości 4 milionów złotych z zapadalności 24 miesięcy. W tym czasie zaoferuje stałe oprocentowanie 9,5% w skali roku. Termin zapisów na obligacje przypada na okres do 9 lipca, a minimalny próg emisji wynosi 800 tysięcy złotych (pojedyncza obligacja kosztuje 1000 zł). Więcej informacji na temat emisji papierów dłużnych przez przedsiębiorstwo można znaleźć na stronie internetowej Legimi.

„Emisja obligacji jest relatywnie niskim i akceptowalnym kosztem, który jednocześnie jest istotnym lewarem wspierającym dalszy rozwój (…). Warto zwrócić uwagę, że są to obligacje zabezpieczone zastawem rejestrowym na umowach z abonentami, a wartość tych umów przekracza 15 milionów złotych” – wyjaśnia prezes Legimi.

Prezes spółki zaznacza, że obligacje będą dostępne na Catalyst, co ma dać inwestorom szansę obrotu. Jednocześnie, firma przygotowuje się do debiutu na NewConnect, gdzie również wyemitowane zostaną jej akcje.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here