Naga MarketsMikołaj Małaczyński, prezes Legimi S.A. był gościem Comparic24.tv

Spółka Legimi, która oferuje abonamentowy dostęp do e-booków oraz audobiooków, zaprezentowała w sierpniu wyniki finansowe za pierwsze półrocze, wskazując między innymi wzrost przychodów o ponad 65% w ujęciu rocznym. We wrześniu podmiot rozpoczął 20 emisję obligacji korporacyjnych Legimi, oferując inwestorom 8,5% w skali roku oraz innowację w postaci dodatkowych bonusów dla powierzających przedsiębiorstwu swój kapitał. O planach rozwojowych Legimi z prezesem Mikołajem Małaczyńskim rozmawiał Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv.


Legimi z dobrym raportem w pierwszej połowie 2019. Spółka wprowadza Legimi 3.0 i otwiera się na rynek niemiecki

Przychody Legimi wzrosły w I poł. br. rdr. o 65% do 7.616 tys. zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 56% do 472 tys. zł. Kluczowe KPI spółki także istotnie się poprawiły. Liczba klientów wzrosła o 48% do 57.611, baza tytułów podwoiła się do 79.812 pozycji. Legimi patrzy z optymizmem w przyszłość. Motorem wzrostu w II półroczu ma być rozwój na rynku niemieckim oraz wprowadzenie Legimi 3.0.

– W I półroczu br. wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki. Cieszy mnie, że stale notujemy dynamiczny wzrost przychodów i regularnie poprawiamy wyniki finansowe. To oczywiście efekt stabilnie rosnącej liczby klientów, która na koniec I półrocza 2019 wyniosła blisko 58 tysięcy. Dodatkowo widzimy już pierwsze pozytywne efekty wdrożenia nowej platformy Legimi 3.0. Nowa odsłona serwisu podnosi poziom satysfakcji klienta, jego lojalność, poziom konwersji nowych użytkowników oraz znacznie obniża churn rate. – komentował Mikołaj Małaczyński, CEO Legimi.

W sierpniu spółka informowała również o przyjęciu programu emisji obligacji na następne dwa lata.. Zgodnie z nim spółka będzie konsekwentnie zmniejszać poziom zadłużenia obligacyjnego, a maksymalna wartość wyemitowanych i niewykupionych obligacji wyniesie nie więcej niż 9 mln zł. Dotychczas w 2019 r. Legimi przeprowadziło emisję akcji i obligacji o łącznej wartości blisko 5 mln zł, które poprawiły strukturę bilansową spółki. Pierwszą emisję w ramach uchwalonego programu spółka chce przeprowadzić jeszcze w III kwartale.

Legimi emituje nowe obligacje. Chce pozyskać 2,35 mln zł

W związku z przyjęciem programu emisji papierów dłużnych, Legimi we wrześniu rozpoczął emisję nowych obligacji serii W z oprocentowaniem na poziomie 8,5%, z których zyski będą wypłacane w kwartalnych kuponach, a inwestorzy mogą liczyć na dodatkowe bonusy w zależności od tego ile kapitału przeznaczoną na zakup papierów. Spółka zamierza pozyskać 2,35 mln zł, które przeznaczy na rozwój i promocję Legimi 3.0 oraz refinansowanie zadłużenia.

Legimi, za odpowiedni zapis na obligacje, oferuje inwestorom bonusy znane z equity crowdfundingu. Za zapis na tylko jedną obligację można otrzymać kwartalny abonament w Legimi. W pakiecie bonusów znajdują się także półroczne, roczne, a nawet dożywotnie abonamenty, a także czytniki PocketBook. Szczegóły emisji znajdziesz tutaj.

Legimi – rozwój biznesu czytelniczego | Mikołaj Małaczyński [CEO Legimi S.A.] 10.09

Wbrew opinii wielu osób czytelnictwo w Polsce ma się całkiem dobrze 🤓📚. Przykładem jest wizjonerska firma Legimi, która oferuje abonamentowy dostęp do e-booków oraz audiobooków 📖💻. Spółka w raporcie za 1-sze półrocze 2019 wskazuje wzrost przychodów o ponad 65% względem analogicznego okresu rok wcześniej 📈. 🔹Co przyczyniło się do takiego stanu rzeczy 🤔❓🔸Jakie dalsze plany rozwoju ma spółka 👨‍💼❓🔹Jak inwestorzy indywidualni mogą zarobić na emitowanych przez nią obligacjach 💰❓Na te i wiele innych pytań odpowiada Mikołaj Małaczyński, CEO Legimi.

Publiée par Comparic24.TV sur Mardi 10 septembre 2019

– Oferując dodatkowe bonusy, chcemy pokazać inwestorom nasze produkty, wskazać, jak działa nasz biznes i na czym generujemy gotówkę. Doświadczenia poprzednich emisji pokazują, że nasi nowi inwestorzy stają się jednocześnie zaangażowanymi ambasadorami marki. Również wśród obecnych użytkowników Legimi dostrzegamy rosnące zainteresowanie papierami spółki. Bonusy są bardzo atrakcyjne. Wystarczy zapis na jedną obligację, by otrzymać kwartalny dostęp do zasobów Legimi – komentuje Mikołaj Małaczyński.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here