Naga MarketsLegia Warszawa we współpracy z Chiliz ogłasza w poniedziałek 22 lutego 2021 roku wprowadzenie wyjątkowych tokenów fanowskich $LEG na platformie Socios.com, działającej w technologii blockchain i angażującej kibiców z całego świata. W efekcie klub występujący na co dzień w polskiej piłkarskiej Ekstraklasie będzie pierwszą drużyną w naszym kraju posiadającą własną fanowską kryptowalutę.

  • Do tej pory podobne fan-tokeny wyemitowały największe kluby piłkarskie na świecie, w tym FC Barcelona, czy AC Milan
  • Token o tickerze $LEG pozwoli uzyskać dostęp do głosowania w decyzjach związanych z klubem i nagród VIP
  • Na liście marek współpracujących z Chiliz znajdują się również największe organizacje e-sportowe, m.in. Team Heretics, NAVI, OG czy Alliance

Legia Warsza z własną kryptowalutą skierowaną do fanów piłki nożnej

Legia Warszawa jako pierwszy klub w Polsce dołącza do grona 21 topowych organizacji sportowych na całym świecie, w tym takich klubów piłkarskich jak FC Barcelona, Juventus FC, AC Milan, Paris Saint-Germain, AS Roma, Atlético Madryt czy Galatasaray, które we współpracy z Socios.com również wyemitowały własne Fan Tokeny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Posiadacze Fan Tokenów $LEG będą mieli dostęp do szerokiej gamy korzyści, takich jak: przywileju głosowania w wielu decyzjach dotyczących życia klubu, nagród VIP, ekskluzywnych promocji i zniżek od klubu i sponsorów oraz specjalnie oznakowanych „super-fanów”.

– Jesteśmy bardzo dumni, że do grupy naszych Partnerów dołącza kolejna globalna marka Socios.com. Zależy nam, żeby rozwijać się w obszarze nowoczesnych rozwiązań i technologii, które pozwalają naszym kibicom aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu o klubu, a nawet brać udział w niektórych procesach decyzyjnych. Wierzymy, że potencjał jednej z najbardziej popularnych marek sportowych w tej części Europy, jaką jest Legia Warszawa, umożliwi platformie Socios.com zaangażowanie wielu kibiców nie tylko na terenie Polski, ale także na arenie międzynarodowej – mówi Paweł Kokosza, Dyrektor Komercyjny Legii Warszawa.

Na liście marek współpracujących z Chiliz znajdują się również największe organizacje e-sportowe, m.in. Team Heretics, NAVI, OG czy Alliance. Oprócz tego międzynarodowe porozumienie dotyczące zaangażowania fanów podpisało UFC, a organizacja MMA Professional Fighters League rozpocznie emisję Fan Tokenów w najbliższych miesiącach. W niedalekiej przyszłości kolejne kluby piłkarskie planują wprowadzić tokeny dla swoich kibiców.

Aplikacja Socios.com, zasilana tokenami Chiliz $CHZ, jest jednym z najbardziej aktywnych, niefinansowych, ukierunkowanych na klienta produktów w technologii blockchain na świecie. W ciągu roku została pobrana przez ponad 500 000 osób.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Legię Warszawa jako naszego pierwszego polskiego partnera. Już niedługo kibice Legii z całego świata dostaną nową możliwość zbliżenia się do ukochanego klubu poprzez wpływ na decyzje w ankietach, dostęp do ofert VIP, ekskluzywne promocje, dedykowane czaty i wiele więcej możliwości dostępnych na platformie Socios.com. Jesteśmy przekonani, że Fan Tokeny $LEG będą wielkim hitem wśród kibiców Legii i staną się wpływowym narzędziem dla klubu – mówi Alexandre Dreyfus, CEO oraz założyciel Chiliz i Socios.com.

W 2020 roku Fan Tokeny wygenerowały 30 milionów dolarów przychodu dla klubów i ich partnerów. Pod koniec grudnia i na początku stycznia kilka z nich zadebiutowało na największych giełdach kryptowalut, w tym przede wszystkim Binance, gdzie tokeny kibiców Juventusu FC i PSG osiągnęły obroty rzędu 300 milionów dolarów w ciągu 24 godzin.

Szczegóły dotyczące terminu wprowadzenia Fan Tokenów $LEG i ich ceny zostaną podane wkrótce.

Chiliz ($CHZ) to firma z sektora FinTech stosująca technologię blockchain, która zapewnia podmiotom sportowym i rozrywkowym narzędzia pomagające angażować odbiorców z całego świata oraz monetyzować działania ich kibiców. Pod koniec 2019 roku została uruchomiona aplikacja Socios.com, dedykowana użytkownikom Chiliz.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs | sp 500 index | kurs gbp | koszt dolara | usd/pln prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here