Naga MarketsLegenda inwestowania radzi: chcesz osiągać dobre wyniki giełdowe? Inwestuj w ETF-yCharles Ellis, założyciel Greenwich Associates, międzynarodowej firmy konsultingowej ds. strategii, która koncentruje się na instytucjach finansowych – twierdzi, że sposób inwestowania stale się zmienia. Niezmienne jest tylko to, w jaki sposób pozostawać stale ponad kreską w kwestii inwestycji indywidualnych. Jego wywiad przeprowadzony dla MarketWatch wskazuje, że inwestorzy za bardzo próbują inwestować na własną rękę. Zamiast tego powinni skupić się na ETF-ach

  • Charles Ellis, inwestor i strateg inwestycyjny mówi, jak postrzega kwestię inwestowania indywidualnego
  • Według niego, inwestorzy rzucają się zazbyt chętnie na głęboką wodę
  • Ellis założyć firmę doradztwa finansowego Greenwich Associates w 1972 roku
  • Pełnił również funkcję przewodniczącego Komitetu Inwestycyjnego Yale
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Aby osiągać wyniki inwestorzy powinni pochylić się nad instrumentami ETF

Charles „Charley” D. Ellis będący amerykańskim konsultantem inwestycyjnym oraz prowadzącym firmę strategii inwestycyjnej w ostatnim wywiadzie przeprowadzonym dla MarketWatch przyznał, że inwestowanie z czasem mocno się zmieniło. W swojej książce napisał on, że instytucje jeszcze bardziej zdominowały rynek zabierając 90 procent udziału w rynku, podczas gdy jeszcze kilkadziesiąt lat temu ilość transakcji dokonywanych przez inwestorów indywidualnych stanowiła około 90% całej aktywności rynkowej.W związku z tym też, duch inwestowania ruszył na przód a warunki rynkowe uległy znaczniej zmianie. Wobec tego inwestorzy indywidualni nie osiągając już takich stóp zwrotu jak kiedy – ponieważ nadal próbują „aktywnie” inwestować zamiast poddać się już gotowym i sprawdzonym rozwiązaniom inwestycyjnym. Są nimi m.in. narzędzia typu exchange traded funds (ETF), które przy odpowiednim użyciu mogą maksymalizować zyski inwestorów.

– Jeśli chcą (inwestorzy detaliczni, przyp. red.) osiągnąć naprawdę, naprawdę dobre wyniki, fundusze indeksowe są na to pewnym sposobem. A jeśli w przypadku zwrotu skorygowanego o ryzyko, jesteś w górnej połowie górnego kwartyla, to masz gwarancję, że jesteś zwycięzcą – komentuje Ellis.

Dodatkowo jeszcze mogą sprawić, że inwestor staje po tej „biernej” stronie doglądając jedynie kolejnych okazji. Według niego inwestowanie „aktywne” czyli handel na własną rękę sprawia jedynie, że inwestorzy poddani są na łaskę lub niełaskę działań dużych instytucji, mających znaczy udział w rynku. Według niego narzędzia typu ETF stanowią znaczną dywersyfikację i odznaczają się sposobem, który na miarę dzisiejszych czasów jest w stanie jako nieliczny maksymalizować zysk inwestora.

Na koniec podkreśla on, że znacznie ważniejsze niż próba pokonania rynku, jest stopniowe budowanie portfela opartego na narzędziach i rozwiązaniach w znacznym stopniu odpornych również na duże wahania rynkowe. W tym również inwestowanie w nieruchomości, które w dużej mierze jednak rosną w dłuższym terminie – z pewnymi wyjątkami, jakie mieliśmy okazję doświadczyć sporadycznie.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here