Naga MarketsTom Lee – szef działu badań w Fundstrat Global Advisors upatruje się przyczyn ostatnich osunięć na największej kryptowalucie w osiągnięciu daty wygaśnięcia kontraktów terminowych.

Kontrakty futures na Bitcoina notowane są na giełdach CBOE i CME i to właśnie ich wygasanie miało być powodem wyprzedaży przy “znacznej zmienności” – twierdzi Lee. W swoim raporcie przytacza teorię inwestora kryptowalutowego z Raptor Capital Management – Justina Saslawa, który twierdzi, że Bitcoin wydaje się osłabiać wraz ze zbliżaniem się wygasania kontraktów terminowych na tę kryptowalutę.

Lee wyjaśnia ponadto, że napływ nowego kapitału na rynek krypto był w tym roku niewystarczający, aby nadrobić nową podaż pochodzącą z ICO, wypłat dla górników i wypływów z tytułu podatków od zysków kapitałowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zwiększona zmienność na bazowych rynkach, na których wygasają kontrakty terminowe, jest dobrze znanym zjawiskiem na rynkach akcji oraz innych tradycyjnych rynkach finansowych. Sześć wygaśnięć minęło, Odkąd CBOE wprowadziło kontrakty futures na Bitcoina, wygasały one już sześć razy, a ostatnie miało to miejsce w środę 13 czerwca.

Warto dodać, że jeszcze w marcu tego roku, Tom Lee w swojej optymistyczne prognozie twierdził, iż do połowy obecnego (2018) roku, Bitcoin będzie wart 20.000 USD. Patrząc niżej na notowania tej kryptowaluty, stwierdzić można, że jego oczekiwania były delikatnie mówiąc ‘chybione’.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here