Naga MarketsTwórca Litecoina, Charlie LeeCharlie Lee, były dyrektor ds. inżynierii giełdy Coinbase i twórca Litecoin (LTC) przewiduje, że wielu górników może wkrótce zrezygnować z wydobycia LTC. Jego zdaniem zaplanowany na 5 sierpnia 2019 r. (przy bloku 1,680,000) halving LTC, a co za tym idzie i 50% zmniejszenie nagrody dla górników “to zawsze rodzaj szoku dla systemu”.


Lee: wzrost cen to samospełniająca się przepowiednia

Lee zauważa, że kiedy nagrody dla górników zostaną zmniejszone o połowę, niektórym z nich nie będzie się to opłacać i wyłączą swoje koparki. Jeśli zrobi to duży procent, bloki będą zwalniać przez jakiś czas. W przypadku litecoina jest to trzy i pół dnia przed następną zmianą, więc możliwe jest siedem dni wolniejszych bloków, a potem trudność się dostosuje i wszystko będzie dobrze.

Biorąc pod uwagę fakt, że redukcja nagród dla górników zmniejsza również podaż danej kryptowaluty, oczekuje się, że zmniejszeniu towarzyszyć będzie odpowiednia aprecjacja cen. Lee przedstawił jednak bardziej zróżnicowaną perspektywę interakcji między podażą, popytem i nastrojami rynkowymi:

– Jeśli chodzi o cenę, należy ustalić cenę na poziomie połowy, ponieważ każdy wie o tym od samego początku. Ale chodzi o to, że ludzie oczekują, że cena wzrośnie. Więc wielu ludzi kupuje, ponieważ oczekują, że cena wzrośnie i jest to swego rodzaju samospełniająca się przepowiednia. Tak więc, ponieważ oni kupują, cena w rzeczywistości wzrasta.

Cena LTC w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania Litecoina dostrzec można, że wskutek trwających od połowy grudnia 2018 roku wzrostów cena przekroczyła już barierę 110 USD. Jest to niezwykle kluczowa strefa, która w przeszłości wielokrotnie testowana była jako wsparcia.

W chwili obecnej kurs znajduje się w okolicy dolnego ograniczenia parabolicznego kanału wzrostowego. Gdyby tylko wsparcie to zostało odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Kanady utrzymał stopy procentowe bez zmian. Jak reaguje CAD?
Następny artykułZapasy ropy naftowej kurczą się czwarty tydzień z rzędu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here