Naga MarketsTwórca Litecoina, Charlie LeeCharlie Lee, były dyrektor ds. inżynierii giełdy Coinbase i twórca Litecoin (LTC),  który już w grudniu 2017 roku poinformował o sprzedaży wszystkich swoich monet LTC był gościem w podcaście Laury Shin, gdzie broniąc swojej decyzji o sprzedaży posiadanych LTC przyznał, że inwestorzy powinni robić to co mówi a nie to co on sam robi.


Mimo swoich nierzadko przestrzelonych projekcji dot. przyszłej wyceny popularnych kryptowalut, Charlie Lee jest jedną z bardziej szanowanych osób w tej branży. Jedną z największych ujm na jego wizerunku była jednak decyzja o sprzedaży wszystkich posiadanych monet LTC. Ponieważ dokonał on tej sprzedaży w grudniu 2017 roku a więc w okolicy historycznych szczytów wyceny tej kryptowaluty, część osób uznała to za próbę manipulacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lee uważał jednak posiadanie Litecoina za “konflikt interesów” i tłumaczył swoją decyzję tym, że za każdym razem gdy wypowiadał się lub tweetował na temat ceny Litecoina lub jakichkolwiek nowinek, był oskarżany o kierowanie się personalnymi pobudkami. Część ludzi sugerowała nawet, że utrzymywał on pozycje krótkiej sprzedaży na LTC. W pewnym momencie doszedł więc do wniosku, że posiadanie LTC i tweetowanie na jego temat jest konfliktem interesów.

W rozmowie z Laury Shin przyznał także, że inwestorzy nie powinni kierować się tym co sam zrobił, lecz tym, co mówi:

– Jeśli nie trzymasz Litecoin, bo ja go nie mam, to powód, dla którego trzymasz i używasz Litecoin, jest po prostu głupi.

Wydaje się więc, że twórca Litecoina nigdy nie przestał wierzyć w powodzenie swojego projektu a rezygnacja z posiadanych LTC była decyzją podjętą w trosce o rozwój tej kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułApple pozwane przez nastolatka. Żąda 1 mld USD za rzekome błędy w rozpoznawaniu twarzy
Następny artykułKurs euro (EUR) wzrośnie niezależnie od zmiany prezesa EBC, twierdzi UBS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here