Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratThomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors jest chyba najczęściej ‘przewidującym’ notowania Bitcoina (BTC) analitykiem. Według jego szacunków z maja br., Bitcoin do końca roku miał być wart 25 tysięcy dolarów. Później kilkukrotnie zmieniał jeszcze prognozy, jednakże wciąż uważa, że najstarsza kryptowaluta powinna być warta blisko 15 tysięcy dolarów.

Do końca roku pozostały niecałe 3 tygodnie, a obecna wartość Bitcoina na giełdzie Bitfinex oscyluje w okolicach 3,5 tysiąca dolarów. Wzrost do przewidywanych przez Thomasa Lee 15 tysięcy dolarów musiałby osiągnąć poziom niemal 430%.

Wartość godziwa Bitcoina, biorąc pod uwagę liczbę aktywnych portfeli, wykorzystanie dla danego konta oraz czynniki wpływające na podaż, wynosi między 13.800 USD a 14.800 USD – czytamy w czwartkowej nocie współzałożyciela Fundstrat Global Advisors.

Wartość godziwa znacznie poniżej obecnych cen

“Wartość godziwa jest znacznie wyższa niż obecna cena Bitcoina” – twierdzi Lee. “W rzeczywistości, patrząc wstecz, by przyjąć obecną cenę za Bitcoin, portfele kryptowalut musiałyby zmniejszyć się do 17 milionów z 50 milionów obecnie.”

Adopcja przez użytkowników oraz akceptacja Bitcoina jako klasę aktywów to kluczowe czynniki, które zwiększą jej wartość w porównaniu z rokiem 2018. Jeśli bitcoinowe portfele zbliżą się wielkością do zaledwie 7 procent z 4,5 miliarda posiadaczy kont Visa, godziwa wartość wyniesie 150.000 USD za Bitcoina, według modelu wypracowanego przez Lee.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Koniec z rocznymi prognozami?

Jeśli jednak chodzi o aktualizacje prognoz notowań Bitcoina na koniec 2018 roku, Lee skwitował: “Mamy dość ludzi pytających nas o ceny docelowe”. Jednak jeszcze w listopadzie pokusił się o przewidywania na poziomie 15 tysięcy USD.

Jak mogliśmy wtedy przeczytać: Kluczowym katalizatorem dla zrewidowanej ceny docelowej BTC jest spadający próg rentowności lub poziom, na którym koszty wydobycia odpowiadają wartości rynkowej. Zgodnie z danymi Fundstrat, dla koparek Bitmain Antminer S9, punkt ten wynosi obecnie 7 tys. USD. Lee szacuje, że cena BTC powinna być około 2,2 raza wyższa niż koszty jego wydobycia, czyli powinna kształtować się nieco ponad 15 000 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here