Naga MarketsNa skutek trwających od połowy grudnia 2017 r. spadków wartość Bitcoina osunęła się o blisko 70% z niemal 20 tys. USD aż poniżej 6 tys. USD. Mimo tak silnej deprecjacji, udało się jednak uniknąć paniki i zdecydowana większość inwestorów spokojnie przyglądała się całej tej sytuacji. W mediach społecznościowych ludzie raczej śmiali się i żartowali, że bańka pękła, niż faktycznie w to wierzyli i się przejmowali. 


Warto jednak przypomnieć, że w całej historii bańka na Bitcoinie pękała już trzy razy więc być może większość osób liczyła, że nawet jeżeli tym razem spadki również przekroczą 90%, to wystarczy to przeczekać bo przecież prędzej czy później i tak odbije.

Od ubiegłego tygodnia na rynku walut cyfrowych obserwujemy zdecydowaną przewagę byków. Choć kapitalizacja całego rynku skurczyła się z 835 mld USD w styczniu do zaledwie 278 mld USD, to w ciagu ostatnich dni ponownie obserwujemy jej wzrost. W chwili obecnej cały rynek walut cyfrowych wyceniany jest już na niemal 475 mld USD.

Jak informowaliśmy już wcześniej, Jesse Powel – założyciel i dyrektor generalny jednej z największych giełd kryptowalutowych, kraken przyznał w wywiadzie dla CNBC, że pomimo ostatnich spadków  jego zdaniem rynek kryptowalut powróci do dynamicznych wzrostów. Jego zdaniem jeszcze do końca tego roku wartoś rynku kryptowalut osiągnie 1 bilion USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin ustanowi nowe ATH w maju

Mimo, że Bitcoin wyceniany jest obecnie na 10 tys. USD, to zdaniem Thomasa Lee z Fundstrat Global Advisors LLC, już w maju tego roku jego wycena przekroczy grudniowe szczyty.

Przypomnijmy, że wartość cyfrowego złota spadła o niemal 70 procent co oznacza, że aby odrobić tą przecenę, wzrosty musiałyby wynieść ponad 230%. W chwili obecnej wynoszą one natomiast niespełna 70% choć warto zwrócić uwagę, że na skutek tych wzrostów, w dniu wczorajszym rynek pokonał ważny, techniczny opór.

Opierając się na analizie 22 ostatnich korekt, których wartość przekraczała 20%, Lee ustalił, że w okresach “byka” Bitcoin potrzebuje około 1,7 czasu trwania spadku do odzyskania poprzednich szczytów. Oznacza to, że jeżeli tym razem będzie podobnie, ​​upłynie 85 dni zanim Bitcoin w pełni odrobi ostatnie spadki, które trwały 50 dni. Spoglądając w kalendarz dojdziemy do wniosku, że jeżeli i tym razem scenariusz ten się sprawdzi, nowego ATH moglibyśmy spodziewać się już na początku maja br.

Kolejnym z argumentów jest również to, że jak wynika z jego obserwacji, dołki na BTC mają kształt litery “V”.

Lee powiedział, że w ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwował poprawę sentymentu do Bitcoina, sygnalizując, że inwestorzy kryptowalutowi wciąż mają przewagę i są pozytywnie nastawieni do aktywów cyfrowych.

“Ten ostatni spadek o 70% jest poważny” – napisał. “Biorąc pod uwagę ostrość niedawnego spadku, możemy jednak dostrzec argumenty przemawiające za odpornością Bitcoina” – dodał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBOŚ: Rekomendacja “trzymaj” dla CCC z ceną docelową 253 zł za akcję
Następny artykułUK: Odbicie w dynamice sprzedaży detalicznej, jednak rynek liczył na więcej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here