Naga MarketsAmerykańska komisja nadzoru finansowego, CFTC, poinformowała w poniedziałek o przyznaniu nowojorskiemu przedsiębiorstwu LedgerX oferującemu opcje na kryptowaluty licencję umożliwiającą świadczenie usług rozliczeniowych i clearingowych dla kontraktów pochodnych na Bitcoina oraz jemu podobnych. Dzięki temu firma została pierwszym podmiotem z licencją federalną, który może oferować derywaty na kryptowaluty amerykańskim inwestorom.


Co decyzja CFTC oznacza dla rynku kryptowalut?

„Przyznana licencja upoważnia LedgerX do świadczenia usług rozliczeniowych w zakresie swapów walutowych. Spółka, która otrzymała również licencję na prowadzenie działalności w ramach egzekucji swapu na początku bieżącego miesiąca, planuje świadczyć usługi clearingu opcji na Bitcoina”czytamy w oświadczeniu CFTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
LedgerX został więc pierwszą prywatną spółką, która otrzymała zezwolenie na oferowanie instrumentów pochodnych na kryptowaluty opartych o notowania BTC, ETH oraz innych wirtualnych monet wykorzystujących technologię blockchain. Głównym celem derywatów jest redukcja ryzyka inwestycyjnego (hedging), będąca jasnym sygnałem, że rynek kryptowalut dojrzewa i jest coraz poważniej traktowany przez światowe komisje nadzoru.

Początkowo LedgerX planuje emisję kontraktów wygasających w okresie od jednego do sześciu miesięcy (na Bitcoina). W kolejnych miesiącach oferta ma zostać poszerzona o kolejne krytpowaluty. „Start regulowanej izby rozrachunkowej otwiera rynek kryptowalutowy na grupę nowych inwestorów, przede wszystkim dużych instytucji. Licencja przyznana przez CFTC jest bowiem gwarantem wysokiej jakości świadczonych usług i bezpieczeństwa środków” – komentuje Paul Chou, dyrektor generalny w LedgerX.

Po dwóch latach batalia regulacyjna zakończona pełnym sukcesem

Uzyskanie licencji CFTC wymagało poświęcenia ogromnej ilości czasu oraz edukacji środowiska. LedgerX ubiegał się o uzyskanie obecnych autoryzacji przez okres ponad dwóch lat. W celu otrzymania niezbędnych zgód, LedgerX uzyskał w maju około $11 milionów dodatkowego finansowania – większość środków zainwestowały spółki Miami International Holding oraz Huiyin Blockchain Venture Investments.

Od teraz LedgerX będzie zobowiązany monitorować aktywność inwestorów instytucjonalnych, z którymi współpracuje oraz zwiększyć transparentność operacji pomiędzy brokerami, bankami oraz traderami profesjonalnymi, posiadającymi wysoki kapitał wejścia. Wspomniane firmy posiadają potencjalną możliwość oferowania własnych instrumentów opartych o emitowane derywaty inwestorom detalicznym.

Utworzenie nowych aktywów pochodnych powinno być kolejnym kamieniem milowym w historii rynku kryptowalut, dając inwestorom bardziej zaawansowany zestaw narzędzi pozwalających na zabezpieczanie pozycji, pozwalając ustabilizować wysoką zmienność notowań instrumentów bazowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here