Naga Markets


Platforma tradingowa i rozliczeniowa LedgerX wprowadziła na rynek nowy produkt oszczędnościowy oparty na bitcoinie (BTC), który jest licencjonowany przez amerykańską Commodities Future Trading Commission (CFTC).

Nowy produkt, zaprezentowany we wtorek przez nowojorską firmę LedgerX, pozwala inwestorom instytucjonalnym zarabiać odsetki w dolarach (USD) od posiadanych bitcoinów w okresach trzymiesięcznych, sześciomiesięcznych i 12-miesięcznych, przy docelowej rentowności do 16% rocznie.

Zamiast tylko wykorzystywać strategię “HODL” z nadzieją, że Bitcoin będzie zyskiwał, inwestorzy mogą zarabiać w walutach fiat bazując BTC poprzez wykorzystanie techniki call overwrite, gdzie inwestor lokuje BTC w LedgerX, a następnie sprzedaje opcję kupna z nieco dłuższa datą, z wyższą ceną wykonania.

Projekt ma na celu uproszczenie handlu opcjami BTC do podstawowego formatu “wskaż i kliknij”, tak by “mniej wyrafinowani”, byczo nastawieni traderzy mogli potencjalnie uzyskać wyższą cenę z wniesionego kapitału. Interfejs produktu pozwala użytkownikom wybrać sugerowaną stawkę, którą zamierzają zarobić oraz liczbę BTC, z której chcą czerpać zyski.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

“Ten interfejs z pewnością będzie skierowany do trzymających bitcoiny z nadzieją na wzrost, którzy prawdopodobnie zdeponują je tylko i będą chcieli zarabiać z nich odsetki” – mówi Juthica Cho, COO w LedgerX.

LedgerX był pierwszą regulowaną w USA giełdą oferującą derywaty oparte na bitcoinie i posiadającą obecnie dwie różne licencje CFTC. Wolumen jest tam dużo niższy niż na rynkach kontraktów futures na BTC, na giełdach amerykańskich CME i CBOE – które do tej pory przyciągnęły więcej bitcoinowych niedźwiedzi niż byków – jednak firma donosi, że wolumen wzrósł do 30 milionów dolarów miesięcznie w ciągu ostatniego kwartału, z pojedynczymi, średnimi transakcjami o wartości nominalnej 60.000 USD.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here