Naga MarketsLedgerX planuje wprowadzić fizycznie rozliczane kontrakty na BitcoinaFirma LedgerX, dostawca instrumentów pochodnych na rynku kryptowalut, planuje zostać pierwszą amerykańską firmą oferującą fizycznie rozliczane kontrakty futures na Bitcoina. Firma ogłosiła wczoraj, że złożyła wniosek o uzyskanie licencji na umowy kontraktowe (DCM).


LedgerX wyprzedzi konkurencję?

Dłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfelaW przeciwieństwie do kontraktów terminowych BTC rozliczanych w gotówce oferowanych przez CME Group (a wcześniej Cboe), klienci otrzymaliby rzeczywistego Bitcoina po wygaśnięciu kontraktu, a nie jego ekwiwalent w dolarach amerykańskich. Co więcej, LedgerX chce skierować swoją ofertę również do inwestorów detalicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Będziemy mogli obsługiwać klientów o dowolnej wielkości, nie będziemy ograniczać się do klientów instytucjonalnych – powiedziała Juthica Chou, która pełni funkcję dyrektora ryzyka operacyjnego w LedgerX.

Po uzyskaniu licencji, firma za pośrednictwem nowej platformy Omni planuje zaoferować swoim klientom notowania Bitcoina, opcje na BTC i kontrakty futures. Platforma jest zbudowana na istniejącej infrastrukturze LedgerX i będzie spełniać jednocześnie funkcję kontrolną jak i handlową.

Nowa platforma wykorzysta również istniejącą instytucjonalną pulę płynności LedgerX, aby zaoferować klientom detalicznym najwyższą jakość od pierwszego dnia. Uruchomienie platformy z ofertą kontraktów terminowych dla inwestorów indywidualnych było zawsze naszym planem. Jest to dla nas filozoficznie ważny ruch, ponieważ Bitcoin jest dostępny dla wszystkich i chcieliśmy udostępnić nasze produkty pochodne dla wszystkich inwestorów – dodała Chou.

Firma złożyła wniosek o licencję na oferowanie kontraktów terminowych w listopadzie 2018 r. i zaangażowała się w „konstruktywny dialog” z CFTC. Od momentu wprowadzenia na rynek, LedgerX dostarczył instytucjom regulowane i fizycznie rozliczane swapy Bitcoinowe i produkty opcyjne, a klientami jest obecnie około 200 różnych firm.

Zobacz również: USA: jak regulować kryptowaluty?

Kilka dużych firm również planuje uruchomienie rozliczanych fizycznie kontraktów terminowych na BTC, w tym Bakkt. Jednak wszystkie te firmy oczekują na wewnętrzne zatwierdzenia regulacyjne, dając LedgerX szansę na bycie pierwszym, który uruchomi rzeczywisty produkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here