Naga Markets
ledger-stax
Ledger Stax. Źródło: ledger.com

Producent portfeli sprzętowych Ledger we współpracy z twórcą oryginalnego iPoda stworzył nowy produkt. Jest to kolejne urządzenie przeznaczone do przechowywania wirtualnych walut w środowisku offline. Tony Fadell pomógł tej firmie zaprojektować jej najnowszy, siódmy już portfel, któremu nadano nazwę Ledger Stax

  • Popularny producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych nawiązał współpracę z twórcą iPoda
  • Tony Fadell pomógł firmie Ledger w zaprojektowaniu jej najnowszego urządzenia do przechowywania wirtualnych walut w środowisku offline 
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Ledger zaoferuje nowy zimny portfel z pomocą twórcy iPoda

Popularny producent portfeli sprzętowych wyda kolejne urządzenie przeznaczone do przechowywania wirtualnych walut w środowisku offline. Będzie to już siódmy taki produkt od firmy Ledger. Co więcej, powstał on we współpracy z twórcą oryginalnego iPoda – Tony’m Fadellem.

Oficjalne ogłoszenie związane z pracami nad nowym portfelem zostało wydane 6 grudnia br. na odbywającym się co 2 lata wydarzeniu dla programistów związanych z Web3 – Ledger Op3n zorganizowanym w Paryżu.

Tony Fadell to amerykański inżynier, przedsiębiorca, projektant oraz inwestor. Pracował, jako starszy wiceprezes działu iPod w Apple oraz założył firmę Nest Labs, w której zasiadał na stanowisku dyrektora generalnego.

Co zaoferuje nowe urządzenie do “trzymania” kryptowalut?

Najnowszy portfel przygotowywany przez twórcę iPoda i firmę Ledger będzie nosił nazwę Ledger Stax. Ma on różnić się od dotychczasowych portfeli wieloma aspektami. Przede wszystkim będzie to urządzenie wielkości karty kredytowej z dużym dotykowym wyświetlaczem, ładowaniem bezprzewodowym, Bluetooth i wieloma innymi funkcjami. 

Stax będzie pierwszym portfelem w linii Ledgera wyposażonym w zakrzywiony wyświetlacz E Ink. Może pokazywać się na nim imię i nazwisko posiadacza bądź inne informacje. Nazwa portfela również nie jest przypadkowa. Ma ona powiązanie z tym, że urządzenie to zostanie wyposażone w magnesy, dzięki czemu jego użytkownicy będą mogli przechowywać go z wieloma “podobnymi gadżetami” i ustawiać je w wybranej kolejności. 

Bossa

Oprócz Tony’ego Fadella w projektowanie Ledgera Stax zaangażowana została także firma Layer. Ich celem było stworzenie “produktu” jak najbardziej przyjaznego dla potencjalnych nabywców. Podczas jego opracowywania skupiono się również na kwestiach związanych z bezpieczeństwem przechowywania krypto aktywów, które są niezwykle istotne.

Nowy portfel sprzętowy od Ledgera ma trafić na rynek już w pierwszym kwartale 2023 r. Klienci Ledgera mogą już składać zamówienia na ten produkt w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta. W przyszłości firma planuje umieścić go u wybranych sprzedawców detalicznych tj. BestBuy w Stanach Zjednoczonych.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Ledgera dla mediów cena Ledgera Stax ma wynosić 279 dol. Urządzenie to jest znacznie droższe niż inne portfele od tej firmy.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara nie chce czekać na kolejne dane? Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułKurs dolar próbuje odzyskać siły. Czy jest szansa na dalsze wzrosty?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.