Naga MarketsStrategia
źródło: fotolia.com

Leasing jachtów czy łodzi motorowych to oferta dla przedsiębiorców, którzy chcieliby sfinansować jacht, łódź motorową szybko i wygodnie. Leasing to czasami jedyna szansa na spełnienie wodnych marzeń, bowiem dla większości instytucji finansowych jachty i łodzie to tzw. dobro/aktywa egzotyczne i szalenie trudno o kredyt.

Popyt na leasing na  jachty lub łodzie motorowe

Większość jachtów (ok. 60 tys.) stacjonujących w Polsce to jachty żaglowe i motorowe do żeglugi po wodach śródlądowych. Ok.  10 000 jachtów stacjonuje na Mazurach. W ciągu 40 lat zostało wydanych ponad 1 milion patentów. Wg danych Związku Polskiego Leasingu w całym roku 2013 leasing tzw. wodnych transportu dotyczył 168 sztuk. Niedużo i to mimo tego, że leasing jest na razie jedyną alternatywą dla zakupu jachtu.

Zalety leasingu jachtów i łodzi

Przedsiębiorca ma możliwość zaliczenia wszystkich opłat związanych z finansowaniem i użytkowaniem jachtów i łodzi w koszt firmy (możliwość odliczenia 100% podatku VAT). Korzystając z leasingu na jachty i łodzie można oczekiwać finansowania nawet 90% wartości przedmiotu. Warto zastanowić się z jakiego leasingu (finansowy, operacyjny czy zwrotny) skorzystać na wymarzony jacht lub łódź. W porównaniu z kredytem leasing jachtów i łodzi to:
– szybki i łatwy dostęp do finansowania,
– leasing jachtów i łodzi nie obciąża zdolności kredytowej, nie powoduje wzrostu zadłużenia Korzystającego,
– niższe koszty związane z brakiem konieczności ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń,
– możliwość ustalenia elastycznego okresu umowy i struktury płatności,
– optymalizacja korzyści podatkowych,
– niższa cena zakupu dóbr inwestycyjnych dzięki programom vendorowym oraz rabatom wynegocjowanym leasingodawcę.

Jak wziąć leasing na jachty i łodzie?

Wybieramy jacht lub łódź i składamy w wybranej firmie finansującej wniosek leasingowy. Leasingodawca taki jak Raiffeisen-Leasing poprosi o standardowe dokumenty rejestrowe i finansowe firmy. Po weryfikacji podpisywana jest umowa. A potem… to już pomyślnych wiatrów!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here