Naga MarketsLC Corp, która jest podmiotem dominującym w grupie spółek deweloperskich opublikowała dziś finalne wyniki za pierwsze półrocze 2018 roku. Najnowsze sprawozdanie finansowe spółki pozytywnie zaskakuje. Czy ten sam optymizm panuje na wykresie LCC? 


LC Corp odnotował 147,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 42,74 mln zł zysku rok wcześniej – podaje w raporcie Spółka. Zysk operacyjny LCC wyniósł aż 222,66 mln zł wobec 35,39 mln zysku raportowanego przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w pierwszym półroczu wyniosły 487,71 mln zł. Rok wcześniej było to niecałe 355 mln złotych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W pierwszym półroczu 2018 r. uzyskane przychody wynikały z działalności deweloperskiej spółek z grupy prowadzonej na rynku krajowym na terenie Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Łodzi. Łącznie w pierwszym półroczu 2018 r. sprzedano 990 mieszkań i lokali usługowych (umowy przedwstępne sprzedaży/umowy deweloperskie; po uwzględnieniu odstąpień), tj. o 4% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, a przekazano aktami notarialnymi 1 312 mieszkań i lokali usługowych (sprzedaż wykazywana w rachunku wyników), tj. o 55% więcej niż w pierwszym półroczu 2017 – czytamy w raporcie spółki.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2018 r. wyniósł 74,91 mln zł wobec 21,68 mln zł zysku rok wcześniej.

LCC na wsparciu

źródło: TradingView

W czerwcu tego roku spółka zakończyła budowanie formacji głowy z ramionami, pokonując linię szyi silnie zniżkując w okolice 2,30. Od tamtej pory kurs LCC znalazł się w rejonie docelowego poziomu spadków wynikających z pomiaru formacji RGR. Okolice 2,00 można traktować jako silniejsze, psychologiczne wsparcie od którego spółka wyraźnie odbija. Bez wątpienia bykom pomagają lepsze wyniki półroczne LCC, które w kolejnych dniach powinno dążyć do testu strefy oporu w rejonie 2,30.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here