Naga MarketslccorpLC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Spółka wypracowała 160,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 80,24 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 254,35 mln zł wobec 89,27 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 796,73 mln zł w 2018 r. wobec 706,19 mln zł rok wcześniej.

“Łącznie w 2018r. sprzedano 1710 mieszkań i lokali usługowych (umowy przedsprzedaży: po uwzględnieniu odstąpień, bez umów rezerwacyjnych – spadek o 16% w stosunku do 2017 r.), a przekazano aktami notarialnymi 2036 mieszkań i lokali usługowych – wzrost o 13% w stosunku do 2017 r.” – czytamy w raporcie.

“Wyniki finansowe za rok 2018 należy ocenić bardzo pozytywnie: osiągnęliśmy założone cele i wypracowaliśmy bardzo dobry wynik finansowy. Sukces ten osiągnięto poprzez konsekwentną realizację przyjętej strategii rozwoju, zakładającą umacnianie pozycji w segmencie mieszkaniowym oraz zwiększanie wpływów w segmencie nieruchomości komercyjnych. Potwierdzeniem realizacji tej strategii jest osiągniecie, po raz kolejny w roku 2018, wysokiego poziomu sprzedaży mieszkań – około 2 000 umów deweloperskich. W sposób ciągły dokonujemy bieżących analiz trendów w branży nieruchomości i reagujemy na oczekiwania nabywców, starając się w sposób elastyczny dopasowywać aktualną ofertę do potrzeb rynku. Wysoki standard inwestycji, atrakcyjne lokalizacje i konkurencyjne ceny miały bezpośrednie przełożenie na wyniki sprzedaży” – napisał prezes Dariusz Niedośpiał w liście załączonym do raportu.

W ujęciu jednostkowym zysk netto spółki w 2018 r. wyniósł 118,66 mln zł wobec 100,91 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka na wykresie:

Otwarcie dzisiejszej sesji nie przynosi specjalnej reakcji na opublikowane dane. Wykres w ujęciu tygodniowym wskazuje na wieloletni trend wzrostowy. Obecnie mamy jednak układ coraz niższych wierzchołków co może sugerować ruch w kierunku linii trendu. Tam mamy także kluczowe wsparcie okolic 2,20 zł.

lccorp
źródło xStation 5

Czytaj także: Coal Energy [CLE] – „efekt Zełenskiego” trwale odmieni notowania? – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here