Naga MarketsLC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju.

lccorp
źródło xStation 5

Notowania spółki rozpoczęły się podczas wczorajszej sesji wyraźną przewagą kupujących, natomiast dość szybko doszło do realizacji wysokiego otwarcia. Na wykresie cena nadal nie przełamała jednak oporu okolic 2,75 zł. Od września mamy jednak tendencję wzrostową, więc wydaje się, że nowe maksima są tylko kwestią czasu, tym bardziej, że spółka przekazuje dobre informacje. Wczoraj firma przekazała informacje o zawarciu przedwstępnych umów sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek w Katowicach oraz prawa własności działek we Wrocławiu. Łączna cena transakcji została ustalona przez strony na 113,18 mln euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce.

tim
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o ponad 10% przy podwyższonych obrotach. Powody takiego zachowaniu kursu są trzy. Po pierwsze, spółka opublikowała świetne wyniki za 2018 rok. TIM odnotował 15,09 mln zł zysku netto, wobec 3,84 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 830,26 mln zł w 2018 r. wobec 719,17 mln zł rok wcześniej, co jest rekordowym poziomem. Druga kwestia to rekomendowanie wypłaty dywidendy, na którą przeznaczone zostanie 1,11 mln zł. Po trzecie, spółka podkreśliła w komunikacie, że zgodnie z jej strategią, zamierza do 2021 roku osiągnąć ponad 1 miliard złotych przychodów w ujęciu rocznym. Na wykresie mamy atak na górną krawędź szerokiego kanału spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here