Naga MarketsLC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju.

lccorp
źródło xStation 5

Akcje spółki dołowały tuż po rozpoczęciu wtorkowej sesji o około 7%, tworząc sporej wielkości lukę spadkową. Notowania naruszają linię ostatnich wzrostów, co niesie ryzyko zakończenie zwyżki. Powodem nagłych spadków była informacja o tym, że spółce nie udało się sfinalizować transakcji sprzedaży czterech nieruchomości biurowych. Podpisany miesiąc temu list intencyjny w tej sprawie wygasł 30 listopada. Powodem braku dopięcia transakcji jest brak akceptacji warunków umowy zaproponowanych przez potencjalnego nabywcę. Skala spadków nie powinna dziwić, gdyż podobnej skali optymistyczna reakcja rynku miała miejsce po wcześniejszych zapowiedziach, że spółka spodziewa się uzyskania z tej transakcji ponad miliarda złotych. Spółka podkreśliła jednak, że nadal będzie kontynuować proces sprzedaży tych nieruchomości.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Kruk, PlayWay, Wittchen

LiveChat Software jest spółką informatyczną działająca na rynku globalnym i oferująca usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów.

livechat
źródło xStation 5

Spółka poinformowała wczoraj o zamiarze wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku netto za rok obrotowy 2018/2019 w wysokości 0,54 zł za akcję. Łączna kwota zaliczki to niemal 14 mln zł. Dzień ustalenia prawa do zaliczki to 2 stycznia przyszłego roku, a planowany dzień wypłaty do 9 stycznia. Wcześniej spółka informowała także o liczbie klientów korzystających z płatnego rozwiązania LiveChat. Według stanu na 1 grudnia, firma miała 25 896 klientów, co oznacza wzrost o 268 firm względem poprzedniego miesiąca. W ciągu roku liczba klientów rośnie o niecałe 14%, co przełożyło się na dobre wyniki spółki, które przedstawiono pod koniec listopada w raporcie kwartalnym. Można było w nim wyczytać m.in. wzrost przychodów o ponad 19% oraz zysku netto o niemal 23%, w pierwszej połowie przesuniętego roku obrotowego. Na wykresie cena nadal oscyluje przy wsparciu 26 zł, co podtrzymuje nadzieję na odbicie i dalszy ruch w górę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here