Naga MarketsLC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju.

lccorp
źródło xStation 5

Patrząc na wyniki spółki w ujęciu rocznym, widać dobre fundamenty. Firma z roku na rok powiększa swoje przychody, także wynik netto jest dość stabilny. Spółka w ostatnich latach była w stanie wypłacać całkiem niezłe dywidendy, co sprzyja zatrzymaniu przy sobie akcjonariuszy. Jedną z ostatnich informacji, na którą rynek źle zareagował był news o tym, że mimo prowadzonych negocjacji nie udało się sprzedać czterech nieruchomości biurowych za ponad 1 mld zł. Generalnie jednak, negocjacje mają być kontynuowane, a mimo reakcji rynku, wydaje się, że wcale nie musi to być negatywna wiadomość.

Orbex

Spółka może bowiem za jakiś czasu uzyskać lepszą cenę i doprowadzić transakcję do końca. Myślę, że bardziej negatywnie na kurs oddziaływają wyniki za trzeci kwartał. Strata netto wygląda słabo na tle mocnego wyniku sprzed roku, aczkolwiek spółka w ostatnich latach często kończyła choć 1 kwartał na minusie. Spółka na przełomie ostatnich miesięcy otrzymała aż trzy rekomendacje kupa celujące między 2,91 a 3,80 zł czyli sporo wyżej od ceny rynkowej. Patrząc na wykres w ujęciu tygodniowym, od wielu lat mamy trend wzrostowy. Obecnie wydaje się, że kurs zmierza do okolic nieźle respektowanej linii trendu, gdzie może pojawić się okazja do odbicia notowań.

Czytaj także: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz tygodniowy dla pary EUR/USD na 07.01-11.01
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 7 – 11 stycznia 2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here