Naga MarketslbcoinBank Litwy pracuje nad ciekawym projektem. Chodzi o LBCoin, pierwszą cyfrową monetę kolekcjonerską. Ponoć wszystko jest w ostatniej fazie prac. Instytucja planuje wydać 24 tys. cyfrowych tokenów. Przy okazji celem jest też przetestowanie technologii blockchain w sektorze finansowym.

  • Bank Litwy prowadzi testy dot. cyfrowej monety kolekcjonerskiej. 
  • Celem jest test technologii blockchain.

LBCoin

Odpowiedzialny za projekt LBCoina jest Pavel Lipnevič.  Twierdzi, że cyfrowa moneta kolekcjonerska opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach. Nie bez powodu. Ma to pomóc  przetestować tego typu nowoczesne technologie pod różnymi kątami. Chodzi o ich zbadnaie pod względem funkcjonalności, ochrony danych osobowych i odporności na zagrożenia cybernetyczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank Litwy w tej kwestii zdobył cenne doświadczenie – dodaje Lipnevič. 

LBCoin to cyfrowa moneta kolekcjonerska, którą Bank Litwy chce wydać z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę w 1918 roku. Łącznie wyemitownaych ma być 24 tys. cyfrowych tokenów i 4 tys. fizycznych srebrnych monet.

Do cyfrowej monety dodano też specjalny portfel. Po zakupie tokenów kolekcjonerzy będą mogli je przechowywać w dedykowanym portfelu w sklepie internetowym LBCoina. Kupując cyfrową monetę użytkownik otrzyma 6 losowych wybranych tokenów podzielonych na 6 różnych kategorii. Te będzie można wymienić na fizyczną srebrną monetę.

Mogliśmy być pierwsi…

Choć LBCoin to eksperyment i rozdaj zabawy, to jednak jest to bardzo pożyteczna rozrywka. Jak już wspomnieliśmy, projekt pomoże w testach dot. blockchaina i innych tego typu rozwiązań. Możliwe, że w przyszłości stanie się fundamentem cyfrowej waluty banku centralnego Banku Litwy.

Warto przypomnieć, że jako Polacy mogliśmy być pierwsi w kwestii tego typu inicjatyw. Nad projektem dPLN pracował m.in. zespół prof. Krzysztofa Piecha. Zakładał powstanie stablecoina opartego na polskim złotym. Niestety prac nie udało się zakończyć.

Nad stablecoinem w Polsce pracował też krajowy startup Fiat Based Token.

invest

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here