Naga Markets

Japońskie władze stwierdziły, że Lazarus podczas swoich ataków z ostatnich lat koncentrował się przeważnie na krypto aktywach, ponieważ można nimi swobodnie zarządzać. Policja z Japonii zauważyła, iż wiele ‘’napadów’’ cybernetycznych północnokoreańskiej grupy hakerów  związanych było z wirtualnymi walutami.

Lazarus coraz częściej sięgał po kryptowaluty w swoich atakach

Japońska Narodowa Agencja Policji wraz z Agencją Usług Finansowych wysłały ostrzeżenie do firm ze swojego kraju związanych z branżą blockchain i wirtualnymi walutami. Podmioty te poprosiły je o zachowanie czujności w przypadku ataków phishingowych, które mają na celu kradzież kryptowalut.

W publicznym oświadczeniu agencje te podkreśliły, iż grupa hakerska często podszywa się pod kierownictwo danego przedsiębiorstwa, wysyłając fałszywe wiadomości za pośrednictwem serwisów społecznościowych, w celu nakłonienia pracowników do kliknięcia złośliwych linków bądź załączników. 

Według wydanego raportu ataki phishingowe są powszechnie stosowane przez grupę Lazarus. Z tego też powodu w swoim ostrzeżeniu japońskie podmioty zasugerowały, aby firmy związane z krypto aktywami przechowywały swoje klucze prywatne w środowisku offline. 

Japońskie agencje zaznaczyły obok, że zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa nie powinny pobierać plików z nieznanych im źródeł, których autentyczności nie można zweryfikować. Zasugerowały one także, aby posiadacze ‘’zasobów’’ cyfrowych wzmocnili mechanizmy uwierzytelniania tożsamości poprzez wdrożenie uwierzytelniania wieloskładnikowego, nie używali tego samego hasła dla wielu urządzeń, czy platform oraz zainstalowali oprogramowanie zabezpieczające przed złośliwymi atakami.

Japońska Narodowa Agencja Policji potwierdziła, iż kilka japońskich firm z branży wirtualnych walut padło już ofiarą ataków hakerskich, nie ujawniła jednak większej ilości szczegółów na ten temat.

Grupa Lazarus została oskarżona m.in. o atak na Ronin Bridge o wartości 650 mln dol., a także jest podejrzewana o atak na blockchain Harmony, który pochłonął 100 mln dol. Choć początkowo hakerzy ci celowali głównie w banki z różnych krajów, z upływem czasu zaczęli oni coraz częściej skupiać się na przedsiębiorstwach i platformach z przestrzeni wirtualnych aktywów. 

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar znalazł swój “czasowy sufit”. Rynki czeka czasowe przesilenie? Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułNigel Farage porównuje społeczność Bitcoina do gospodarczej rebelii
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here