Naga Markets

Larry Fink, CEO Blackrock, widzi potencjał bitcoina, ale boi się, że kryptowaluta straci swój prymat na rynkuCEO Blackrock, Larry Fink, powiedział, że jest zafascynowany szumem medialnym wokół bitcoina, ale wyraził obawy dotyczące zmienności cen aktywów kryptowalutowych i wielkości rynku.

  • Larry Fink jest pod pewnymi względami zafascynowany bitcoinem, ale wskazuje na pewne elementy rynku kryptowalut, jakie go martwią.
  • Jego zdaniem to nadal bardzo mały rynek.

Larry Fink o bitcoinie

Zaledwie tydzień po tym, jak ogłoszono, że zarządzający aktywami Blackrock przygotowuje się do inwestowania w kontrakty terminowe oparte na BTC, dyrektor generalny tego podmiotu, Larry Fink, wypowiedział się o kryptowalutach.

W wywiadzie udzielonym Bloombergowi w środę, Fink odniósł się do bitcoina (BTC). Powiedział, że mowa o „bardzo małym rynku”.

– [Bitcoin] może być kolejnym źródłem bogactwa, ale w tej chwili nie został jeszcze przetestowany – powiedział szef Blackrock. – Charakteryzuje się ogromną zmiennością, poruszając się w ruchach 5-6 proc. – dodał.

Co jednak miał na myśli, mówiąc o tym, że BTC nie zostało przetestowane?  Jak dodał, chodzi o “długoterminową żywotność” BTC.

W przyszłości jakaś forma zdigitalizowanej waluty będzie odgrywać większą rolę i może to być bitcoin. Może to być jednak coś innego – wyjaśnił.

Inni dyrektorzy zarządzający inwestycjami w jego firmie są jednak większymi optymistami. W listopadzie 2020 r. dyrektor inwestycyjny Blackrock, Rick Rieder, powiedział np. że „bitcoin zostanie z nami dłużej”.

Blackrock a BTC

BlackRock ma pośrednią ekspozycję na bitcoina poprzez swoje udziały w firmie MicroStrategy zajmującej się analizą biznesową. Firma zainwestowała początkowo 425 milionów USD w aktywa kryptograficzne latem 2020 roku i od tego czasu dodała tysiące kolejnych BTC do swoich zasobów.

XTB

Teraz Blackrock bada jednak i inne możliwości inwestowania w BTC. W ubiegłą środę na witrynie internetowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych pojawiły się dwa prospekty dotyczące dwóch funduszy Blackrock. Oba wspominają o potencjalnym wykorzystaniu instrumentów pochodnych bitcoina.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical s.a. akcje | biomed lublin kurs akcji | kurs dollara | kurs orlen | jsw notowanie |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara w czwartek kontynuuje umocnienie. USD/PLN w górę
Następny artykułForex: risk-off powoduje, że kurs dolara rośnie
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here