Naga MarketsLarq S.A. jest polską spółką inwestycyjną notowaną na głównym parkiecie GPW, zarządzającą podmiotami działającymi w obszarze innowacyjnych mediów, nowych technologii i infrastruktury.

larq

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania spółki odbiły w ubiegłym tygodniu o około 7%. Firma opublikowała w miniony piątek prognozy dla swoich spółek zależnych. Według nich EBITDA Nextbike za 2018 rok wyniesie 16,4 mln zł, a Brand 24 odnotuje stratę EBITDA na poziomie 0,9 mln zł. Nextbike ma obsługiwać na koniec 2018 roku 17,8 tys. sztuk rowerów, co oznacza wzrost o 46% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Przychody tej spółki mają wynieść 70,5 mln zł co oznaczałoby wzrost o 62%. Jeżeli chodzi o Brand 24 – ilość klientów na koniec roku ma wzrosnąć o 34%, a przychody o 42% do poziomu 10,8 mln zł. Prognozy dotyczyły także firm Synergic oraz Youlead. W obu przypadkach prognozuje się wzrost przychodów ze sprzedaży, odpowiednio o 7% i 31%. Na wykresie mamy odbicie, które może zmierzać do kolejnego testu tegorocznej linii trendu. Jej wybicie byłoby pierwszym, wstępnym sygnałem poprawy sytuacji.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Bank Millennium, Orbis, Esotiq & Henderson 

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

orbis
źródło xStation 5

Po kilku latach wzrostów, większą korektę notuje Orbis. W piątek akcje spółki taniały o 7%, negując zwyżkę z początku tygodnia. Powodem spadków zdają się być opublikowane wstępne dane za III kwartał. Przychody w tym okresie mają zmniejszyć się o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Za okres od początku roku, przychody zmniejszą się o 1,8%. Frekwencja w hotelach spadła w III kwartale o 3,5%, natomiast średnia cena za pokój wzrosła o 1%. Przychód na 1 pokój spadł w trzecim kwartale o 3,1%, natomiast od początku roku wzrósł o 2,4% do poziomu 192 zł. Początek ubiegłego tygodnia przyniósł nadzieję na szybkie zakończenie korekty spadkowej. Kolejne dni jednak zanegowały ten scenariusz. Jeżeli kurs spadnie poniżej dołka z 11 października, wzrosną szansę kontynuacji przeceny w stronę minimum z września.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here