Naga Markets

Praca na wielu monitorach jednocześnie przestała dziwić. Użytkownicy cenią sobie wygodę takiego rozwiązania i możliwość skupienia się na kilku zadaniach jednocześnie. Dodatkowo ekrany ułatwiają wykonywanie wielu zadań, które wiążą się z analizą danych lub uzupełnianiem rozbudowanych arkuszy. Jeśli chcesz zacząć pracować na kilku monitorach, sprawdź, jaki laptop sprawdzi się w takim przypadku.

Jakie zalety ma praca wielomonitorowa?

wiele monitorowPraca na wielu monitorach jednocześnie podnosi efektywność i zwiększa komfort użytkownika. Użytkownik nie musi ciągle przełączać się pomiędzy różnymi aplikacjami, co pozwala mu zaoszczędzić sporo czasu, a przede wszystkim ułatwia skupienie na wykonywanej pracy. Na kolejnych ekranach można obserwować działania w poszczególnych programach. Pole widzenia jest większe, dzięki czemu w czasie pracy nie pomija się żadnych szczegółów.Praca wielomonitorowa polega na podłączeniu do jednego komputera, laptopa lub stacji roboczej co najmniej dwóch odrębnych monitorów. Urządzenia wyświetlają obraz z różnych aplikacji w zależności od ustawień wybranych przez użytkownika. Dzięki temu jest to rozwiązanie uniwersalne, odpowiadające na potrzeby różnych osób. Mogą korzystać z niego księgowi, graficy, analitycy oraz przedstawiciele wielu innych zawodów.

Laptop a praca na wielu monitorach

Użytkownik laptopa zazwyczaj korzysta z wbudowanego wyświetlacza, lecz w razie potrzeby zawsze może podłączyć notebook do drugiego monitora. Często jest to o wiele korzystniejsze rozwiązanie niż zakup laptopa z ekranem o przekątnej 17 cali. Wykonywanie skomplikowanych zadań na monitorze Full HD o przekątnej 27 cali lub większej zawsze będzie wygodniejsze niż na największym nawet ekranie laptopa.

Zapoznaj się z ofertą https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-biznesowe

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że praca wielomonitorowa jest wygodna, ale zwiększa koszty stworzenia stanowiska roboczego. Monitor 4K kosztuje ponad 1000 złotych. Modele Full HD kupi się już za kilkaset złotych, jednak w przypadku zakupu 2-3 dodatkowych ekranów, kwota na wyposażenie miejsca pracy szybko rośnie.

Jaki laptop do pracy na wielu monitorach?

W przypadku pracy wielomonitorowej laptop powinien być przystosowany do obsługi co najmniej dwóch ekranów w jednym czasie. Przede wszystkim niezbędne jest posiadanie w notebooku złącza HDMI, za pomocą którego łączy się laptop z monitorem.

Sprawdź ofertę stacji roboczych https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/mobilne-stacje-robocze

AVA Trade

Złącze HDMI umożliwia podłączenie laptopa nie tylko do monitora, ale i telewizora. Jeśli użytkownik potrzebuje jak największego wyświetlacza, ekran telewizora może sprawdzić się lepiej niż klasyczny monitor komputerowy. Bez względu na to, z którym urządzeniem połączy się laptop przez złącze HDMI, ważne jest sprawdzenie jego karty graficznej.

Do obsługi więcej niż jednego monitora potrzebna jest karta graficzna, która posiada taką funkcję. Starsze układy nie poradzą sobie z pracą wielomonitorową. Karty NVIDIA i AMD w większości przypadków bez trudu obsłużą dwa monitory, lecz ich większa liczba może nie działać prawidłowo. Najnowsze wersje obu układów z reguły zapewniają możliwość pracy na 3 ekranach. W laptopie konieczne jest jednak zastosowanie specjalnego adaptera, który umożliwi skorzystanie z takiej opcji. Bez adaptera do notebooka będzie można podłączyć wyłącznie jeden dodatkowy ekran.

Wybierając laptop do pracy wielomonitorowej, powinno się zwracać uwagę na maksymalną rozdzielczość, z jaką mogą działać kolejne monitory. Zbyt niska rozdzielczość będzie wiązać się ze słabą jakością wyświetlanego obrazu, co przełoży się na niską efektywność pracy.

Sprawdź ofertę uchwytów do montowania dodatkowych monitorów na biurku https://www.komputronik.pl/category/8622/uchwyty-biurkowe.html

Ustawienia systemu a praca wielomonitorowa

System Windows po podłączeniu dodatkowego monitora do laptopa automatycznie ustawia tryb powielania ekranu. Na obu wyświetlaczach pojawia się wtedy ten sam obraz. W pracy wielomonitorowej chodzi o inny efekt – na monitorach mają wyświetlać się inne aplikacje. Przed rozpoczęciem pracy użytkownik powinien zatem zmienić preferencje systemowe, aby zwiększyć pole robocze ilość miejsca na wyświetlanie kolejnych okien aplikacji.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG20 stracił wczoraj 0,2 procent. Indeks powrócił do trendu bocznego
Następny artykułZapomnij o bitcoinie (BTC). Oto 3 powody, dla których warto kupić akcje Coinbase
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here