Naga Marketsflaga szwajcariiProducent bitomatów (ATM) Lamassu przeniósł się do Szwajcarii. Wszystko z powodu problemów regulacyjnych, które występują w innych krajach. Informację podano na blogu firmy 1 stycznia.


Lamassu – obecnie Lamassu Industries AG – przeniosło się do szwajcarskiego kantonu Lucerna, ponieważ firma chce “być w miejscu, w którym zasady są dobrze określone, a organy nadzoru pro-innowacyjne”.

Problemy

Lamassu ujawniło w swoim wpisie, że jego wnioski o otwarcie rachunku zostały odrzucone przez 15 banków. Powodem był fakt, że firma produkuje bitomaty, a więc jest powiązana z rynkiem kryptowalut. Ponadto została rzekomo odrzucona przez procesor płatniczy Stripe za posiadanie słowa Bitcoin na swojej stronie.

Szwajcaria znana jest zaś z przyjaznego stosunku do nowego rynku. W Zug stworzyła KryptoDolinę, w której rozwijane są innowacyjne start-upy. W grudniu region został uznany za najszybciej rozwijającą się społeczność technologiczną w Europie.

Transfer do raju

Krok Lamassu wpisuje się w ogólny trend widoczny na rynku blockchain. Kilka znaczących firm zajmujących się kryptowalutami przeniosło się już do bardziej przyjaznych im jurysdykcji. Wystarczy wymienić nasz krajowy, najbardziej jaskrawy przykład. W maju poprzedniego roku największa giełda cyfrowych walut w Polsce, BitBay, przeniosła się na Maltę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Miesiąc później, w czerwcu, największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, otworzyła rachunek bankowy na Malcie, pokreślając, że nowe konto bankowe było “bardzo znaczącym” krokiem w rozwoju. Ruch został rzekomo podjęty po wiadomościach jakoby,  japońscy regulatorzy wydali ostrzeżenie związane z firmą.

Poza Szwajcarią i Maltą także inne kraje – takie jak Bermudy, Estonia i Liechtenstein – aktywnie dostosowują swoje przepisy i tworzą nowe prawo, by zapraszać do siebie projekty z rynku blockchain i kryptowalut. W lipcu Bermudy przedstawiły plany zmiany ustawy bankowej w celu ustanowienia nowej klasy banków oferujących usługi lokalnym organizacjom fintech i blockchain.

Jak więc widać liberalne podejście rządzących do nowego rynku popłaca, ponieważ tego typu kroki, które podejmuje Szwajcaria czy Malta, powodują, że kraje te niejako zapraszają do siebie innowacyjne start-upy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here