Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,20 w 2021 roku. EBC ma sporo czasuChristine Lagarde zasygnalizowała, że ​​Europejski Bank Centralny (EBC) utrzyma politykę monetarną na niezmienionym poziomie na najbliższym posiedzeniu po tym, jak jego niedawno wprowadzony potężny bodziec w obliczu nagłej konieczności pomógł uspokoić rynki i sytuację w strefie euro. Tymczasem eksperci z TDS wskazują na przewartościowanie dolara i oczekują wzrostu pary EUR/USD do poziomu 1,20.

  • Lagarde rozmawiała w wywiadzie dla Financial Times
  • Prezes EBC twierdzi, że wdrożenie nadzwyczajnych środków uspokoiło rynki
  • TDS prognozuje kurs EUR/USD na poziomie 1,20

EBC przechodzi w tryb „oczekiwania i obserwowania”

W wywiadzie dla Financial Times opublikowanym w środę prezes EBC oświadczyła, że środki podjęte w obliczu pandemii COVID-19 „okazały się skuteczne i efektywne”. Kolejna decyzja Rady Prezesów jest za nieco ponad tydzień i będzie to pierwsze takie spotkanie odkąd rada prawie podwoiła wielkość programu zakupów pandemicznych do 1,35 biliona euro (1,52 biliona dolarów).

Zrobiliśmy tak wiele, że mamy dość czasu, aby dokładnie ocenić skutki i dane ekonomiczne – powiedziała Lagarde.

Komentarze prezes banku potwierdzają, iż EBC z powodzeniem przeszedł w tryb oczekiwania i obserwowania po tym, jak gospodarka strefy euro zaczęła odbijać po silnym spowolnieniu spowodowanym szerokim lock-downem w pierwszej połowie tego roku. Członek zarządu Isabel Schnabel powiedziała we wtorek, że recesja może okazać się nieco łagodniejsza niż wstępnie oczekiwano.

Lagarde dodała, że jej instytucja chce „zbadać każdą dostępną drogę w celu przeciwdziałania zmianom klimatu”, co może obejmować zbadanie „bardziej ekologicznych” zmian we wszystkich operacjach banku centralnego, w tym w zakupach aktywów.

Indeks dolara (USD) jest zawyżony o około 15% – TDS

Eksperci z TD Securities w swoim najnowszym raporcie zauważyli, iż z ich modeli wynika, że dolar amerykański pozostaje przewartościowany nawet o 15 procent. Uważają również, że jako „źródło globalnego kredytu” dolar nadal będzie czerpał korzyści z awersji do ryzyka.

Z kolei w stosunku do euro wskazali, że „postrzeganie euro przez rynek się zmienia w czasach pandemii”. W ich ocenie pozytywne dla EUR są czynniki tj.:

  • Odpowiedzialna strategia zarządzania wirusem w strefie euro;
  • Poprawa perspektyw wzrostu;
  • Względnie jednolite stanowisko wśród liderów UE w kontekście pandemii.

Tymczasem Stany Zjednoczone wyglądają na podzielone w kwestiach politycznych. Tym samym zalecamy kupowanie spadków pary EUR/USD w kierunku 1,11 z celem na 1,20 w przyszłym roku – podsumowano.

Sprawdź ofertę istniejącego od 2009 roku brokera CFD i Forex, regulowanego przez CySEC i FCA. Uzyskaj dostęp do atrakcyjnych spreadów i ponad 180 instrumentów

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here