Naga MarketsChristine Lagarde, prezes MFW

Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), w poniedziałek 16 kwietnia na oficjalnym blogu instytucji pisała o potrzebie wspierania rynku kryptowalutowego.

Stanowisko pojawiło się około miesiąc po tym, jak Lagarde ostrzegła przed “ciemną stroną” kryptowalut, tym razem skupiając się jednak na “potencjalnych korzyściach” jakie może nieść ze sobą ten dynamicznie rozwijający się rynek. “Rozsądne spojrzenie na tokeny kryptograficzne nie powinno prowadzić nas ani do krypto-pesymizmu, ani krypto-euforii” – pisze.

Kontynuując swoją narrację o potrzebie wprowadzenia regulacji w celu walki z nielegalnymi podmiotami, którą wyraziła podczas styczniowego Światowego Forum Ekonomicznego 2018 Lagarde podkreśla potrzebę “bezstronnego podejścia” w przyszłości:

“Zrozumienie ryzyka, jakie kryptowaluty mogą stanowić dla stabilności finansowej, jest niezbędne, jeśli chcemy odróżnić realne zagrożenia od niepotrzebnych obaw. Dlatego też potrzebujemy bezstronnej agendy regulacyjnej, która chroni przed zagrożeniami bez zniechęcania do innowacji”.

Komisarz dodała: “Przejrzyste podejście może nam pomóc w wykorzystaniu zysków i uniknięciu pułapek nowego krajobrazu kryptograficznego”. Wezwanie Lagarde’a do wyważonego spojrzenia na kryptowaluty pojawia się w czasie, gdy wzrasta zaangażowanie regulacyjne w branży, podczas gdy tradycyjni bankierzy nadal nazywają Bitcoina “bańką”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here