Naga MarketsChristine Lagarde wezwała w środę do globalnej regulacji Bitcoina, twierdząc, że w wielu przypadkach cyfrowa waluta była używana do prania pieniędzy. Prezes Europejskiego Banku Centralnego stwierdziła również, że wszelkie luki prawne muszą zostać domknięte. Bitcoin nieznacznie wzrasta w środę po czterech z rzędu sesjach przeceny i oscyluje w okolicach 34 500 USD.

  • Anonimowy charakter kryptowalut nie od dziś budzi obawy, że mogą zostać wykorzystane do prania brudnych pieniędzy
  • Bitcoin jest wysoce spekulacyjnym aktywem, a za jego pomocą prowadzi się „zabawne” interesy, twierdzi szefowa EBC
  • Lagarde dołączyła do szeregu organów regulacyjnych z całego świata, wzywając do wdrożenia globalnych zasad dla kryptowalut

Bitcoin: wartość BTC wzrosła prawie dziesięciokrotnie od marca ubiegłego roku

Bitcoin wydostał się z niszy w ostatnich latach i jest obecnie kupowany nie tylko przez zwykłych ludzi, ale też fundusze inwestycyjne, a nawet duże korporacje. Niektórzy nawet zaciągają pożyczki, aby kupić więcej najpopularniejszej kryptowaluty, której wartość wzrosła prawie dziesięciokrotnie od marca ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak w dużej mierze anonimowy charakter krpytowalut nie od dziś budzi obawy, że mogą zostać wykorzystane do prania brudnych pieniędzy i innych nielegalnych działań.

Bitcoin jest wysoce spekulacyjnym aktywem, a za jego pomocą prowadzi się zabawne interesy oraz interesującą i całkowicie naganną działalność związaną z praniem pieniędzy – powiedział Lagarde w wywiadzie na konferencji Reuters Next.

Szefowa EBC nie podała konkretnych przykładów prania pieniędzy, ale stwierdziła, że ​​nie od dziś toczy się śledztwo w sprawie nielegalnych działań przy użyciu Bitcoina.

Sektor kryptowalut jest nadal w większości nieznacznie nadzorowany lub zupełnie nieuregulowany, chociaż pojawiły się globalne standardy w obszarach takich jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML).

Tym samym Lagarde dołączyła do szeregu organów regulacyjnych z całego świata, wzywając do wdrożenia globalnych zasad dla kryptowalut.

Musi istnieć regulacja. Należy ją uzgodnić i zastosować na poziomie globalnym, ponieważ jeśli istnieje możliwość oszustwa to zostanie ona wykorzystana – podkreśliła Lagarde.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina (BTC) odbija w środę po silnej przecenie

Notowania BTC/USD wzrosły 8 stycznia do poziomu 42 000 USD wyrysowując historyczne maksimum. Od tego czasu nastąpiła silna przecena, a najpopularniejsza kryptowaluta w szczytowym momencie kosztowała „zaledwie” nieco ponad 30 000 USD, co oznacza spadek aż o 12 000 USD w ciągu czterech sesji. W środę kurs nieznacznie odbija i oscyluje w okolicach 34 500 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usdpln | kurs eur online | komentarze giełdowe | prognozy btc | ropa notowania | prognozy bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. jaki anonimowy charakter Bitcoina? od dawna można go łatwo śledzić. anonimowe to jest monero, zcash, horizen, Bitcoin to dinozaur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here