Naga Markets



Kurs euro (EUR/USD) pod presją recesji w UE. Skurcz wyniesie nawet 12%Według prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde, gospodarka strefy euro radzi sobie gorzej niż się spodziewano, w obliczu recesji tak złej jak najbardziej pesymistyczne prognozy banku centralnego. Skurcz gospodarczy w 2020 roku może sięgnąć nawet 12 procent. W środę para EUR/USD kontynuuje impuls wzrostowy naruszając okrągły poziom 1,10.

  • Prezes EBC zabrała głos podczas internetowej sesji pytań i odpowiedzi dla młodzieży

Skurcz gospodarczy UE w 2020 r. może wynieść od -8% do -12%

Christine Lagarde oznajmiła, że ​​PKB w regionie ma spaść między 8%, a 12%, a szacunki co do łagodniejszego spadku są „nieaktualne”. Jej uwagi podkreślają powagę następstw dla Europy po tym, jak wiele firm zostało zmuszonych do zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa, która spowodowała utratę milionów miejsc pracy na całym świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują




Najgorszy scenariusz EBC zakłada spadek produkcji gospodarczej aż o 12% w 2020 r. Źródło: EBC

Zarówno bank centralny, jak i rządy strefy euro zwiększyły wydatki, aby zaoferować wsparcie firmom i gospodarstwom domowym. W środę Komisja Europejska ma ogłosić nowy pakiet bodźców fiskalnych w wysokości aż 750 miliardów euro (823 miliardów dolarów), z czego dwie trzecie ma być w formie dotacji dla najbardziej dotkniętych państw członkowskich.

Za kilka dni będziemy mieć lepszy wgląd w sytuacje, gdy opublikowane zostaną najnowsze dane makroekonomiczne na początku czerwca, ale wysoce prawdopodobne jest, że znajdziemy się w średnim lub trudnym scenariuszu – powiedziała Lagarde w kontekście perspektyw na przyszłość w internetowej sesji pytań i odpowiedzi.

EBC ma zaktualizować swoje oficjalne prognozy wzrostu i inflacji w przyszłym tygodniu, kiedy Rada Prezesów również podejmie decyzję w sprawie polityki monetarnej. W marcu bank centralny uruchomił awaryjny program zakupu aktywów o wartości 750 mld euro, który może zostać zwiększony już na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Członek zarządu Isabel Schnabel oświadczyła w wywiadzie dla Financial Times, że decydenci polityczni są gotowi rozszerzyć każdy z instrumentów polityki, jeśli nadchodzące dane wykażą taką potrzebę. Kupowanie obligacji przez EBC pomogło do tej pory w utrzymaniu kosztów finansowania zewnętrznego i ułatwiło rządom finansowanie bodźców fiskalnych.

Rządy państw strefy euro wychodzą z kryzysu

Kurs euro do dolara europa kontynentLagarde wyraziła również przekonanie, że wyższe wydatki publiczne nie spowodują nowego kryzysu zadłużenia w strefie euro, ponieważ ​​koszty obsługi długu są „wyjątkowo niskie”. Dodała, że gospodarki powinny zostać przekształcone tak, aby stały się bardziej wydajne, produktywne i zrównoważone.

Wszystkie kraje na całym świecie musiały zareagować na recesję przez co zmuszone zostały do zwiększenia swojego długu. W obliczu pandemii użycie długu jest nie tylko zalecane, ale nawet wskazane – dodała.

UE zamierza wydać 500 miliardów euro w formie dotacji dla państw członkowskich i może udostępnić kolejne 250 miliardów euro w formie pożyczek, zgodnie z oficjalnym planem. Pieniądze w dużej mierze sfinansowałyby inwestycje i reformy, a niektóre środki przeznaczone byłyby na wzmocnienie opieki zdrowotnej i pomoc najbiedniejszym regionom UE.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ma zaprezentować długo oczekiwany plan w środę.

Kurs euro konsoliduje przy 1,10 USD

Notowania pary walutowej EUR/USD po silnym wzroście w dniu wczorajszym oscylują w środę w okolicach okrągłego poziomu 1,10. Dopiero jego trwałe przebicie pozwoli euro „złapać oddech” z celem na lokalny szczyt 1,1148 i tegoroczne maksimum 1,15. Jednak do tego długa droga i jeśli kupujący nie zdołają w tym tygodniu wykorzystać impetu ceny, trend spadkowy może bardzo szybko powrócić.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Kurs EURUSD na interwale dziennym tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here