Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) jest tani i atrakcyjny względem kursu dolaraPrezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde ponownie ostrzegła przed trudną drogą powrotną do stanu sprzed pandemii, nawet gdy ożywienie gospodarcze w strefie euro po miesiącach shut-downu zaczyna się stabilizować. W ocenie ekspertów poprawa warunków w gospodarce UE zwiększa atrakcyjność wspólnej waluty względem dolara. Para EUR/USD wzrasta drugą sesję z rzędu zahaczając w czwartek o poziom 1,13.

  • Powrót do normy w strefie euro będzie niepewny i nierównomierny
  • Obecna sytuacja doprowadzi do wzrostu nierówności i bezrobocia w UE
  • Prezes EBC stawia na rozwój technologii i biznesów pro-eko
  • euro wygląda bardziej atrakcyjnie i na tańsze w porównaniu do dolara

Lagarde ostrzega przed trudnym ożywieniem gospodarczym w UE

Najgorsze już za nami, a najtrudniejsze jeszcze przed nami. Powrót do normy będzie „tak samo niepewny i nierównomierny, jak szok związany z pandemią był nagły i powszechny – powiedziała Lagarde w wiadomości wideo dla ONZ w środę.

Dodała, że obecna sytuacja doprowadzi również do wzrostu nierówności i bezrobocia, które sprawią, że najbardziej potrzebujący będą narażeni na trudne warunki gospodarczo-ekonomiczne.

Według oficjalnych statystyk epicentrum pandemii koronawirusa stale się zmienia, przez co kraje rozwijające się o słabszym systemie opieki zdrowotnej w regionach takich jak Ameryka Południowa są mocno narażone. Międzynarodowa Organizacja Pracy wezwała we wtorek do większej solidarności międzynarodowej i ukierunkowanego wsparcia dla najbiedniejszych członków społeczeństwa, aby uniknąć pogłębienia istniejących nierówności wywołanych przez kryzys.

Jeśli nie postawimy na zrównoważony rozwój technologii i biznesów pro-eko przed wszystkim innym i solidarności jako kluczowej zasady, to otrząśnięcie się z kryzysu będzie bardzo nieprzyjemne – dodała prezes EBC.

Euro atrakcyjne i tanie w stosunku do dolara

kurs euro, notowania EURTymczasem eksperci z MUFG Banku zaobserwowali poprawę gospodarczą w Europie.

W porównaniu z miesiącem czy dwa temu, obecne perspektywy w Europie znacznie się poprawiły. Dzięki temu euro wygląda relatywnie bardziej atrakcyjnie i tańsze w porównaniu do dolara – napisano w raporcie.

Nie twierdzimy zdecydowanie, że euro będzie gwałtownie rosnąć, po prostu uważamy, że po słabości, którą widzieliśmy w ostatnich latach, istnieje możliwość, że ta słabość chyli się ku końcowi – podsumowano.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here