Naga MarketsKurs euro po 1,18 USD. Lagarde: EBC poważnie rozważa wprowadzenie cyfrowego euro
Christine Lagarde, prezes EBC

Prezes EBC przemawiała na posiedzeniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). Christina Lagarde mówiła o tym, że cyfrowa ewolucja płatności „wchodzi w zakres działania banku centralnego”. Europejski Bank Centralny poważnie rozważa wprowadzenie cyfrowej waluty euro.

  • Zmienił się sposób w jaki robimy zakupy i płacimy, uważa Lagarde
  • Cyfrowe euro ma być jedynie uzupełnieniem waluty fiducjarnej

Cyfrowe euro nie zastąpi gotówki

– Pandemia zmieniła charakter krajowego biznesu. Praca będzie teraz wyglądała inaczej. Zmienił się sposób, w jaki robimy zakupy i płacimy. Płatności cyfrowe znacznie wzrosły w Niemczech i we Włoszech. Nastąpiła znacząca zmiana – wyjaśnia Lagarde.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Prezes EBC Christine Lagarde mówiła, że cyfrowe euro nie zastąpi gotówki, a będzie jedynie jej dobrym uzupełnieniem.

Ponadto, Lagarde  jest zaniepokojona możliwym nagłym przerwaniem polityki wsparcia wprowadzonej przez rządy w walce z kryzysem wywołanym pandemią.

– Moja pierwsza obawa dziś jest taka, że środki takie jak moratoria i gwarancje mogą zostać nagle wstrzymane. Mamy nadzieję, że decydenci zrozumieją, iż te środki wsparcia muszą być kontynuowane przez pewien okres, nawet jeśli ożywienie będzie konsolidowało, a pandemia będzie stopniowo redukowana – mówiła szefowa EBC.

– Musimy zapewnić płynne przejście do nowych polityk, które mogą wspierać wzrost – wyjaśnia Lagarde. Wspomniane polityki dzielą się na trzy kategorie: ramy przepisów, inwestycje, kształcenie i szkolenie.

Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, Lagarde podkreśla potrzebę posiadania skutecznych ram przepisów, które nie będą karać start-upów zdolnych do tworzenia miejsc pracy na korzyść „zasiedziałych” operatorów.

Jeśli chodzi o inwestycje, Lagarde podkreśla, że ​​Europa ma szczęście będąc w posiadaniu funduszu naprawczego wartego, 750 miliardów euro, który skupi się na kluczowych aspektach ożywienia gospodarki, takich jak zrównoważony rozwój i cyfryzacja.

Kurs euro powyżej 1,18 USD

Notowania Eurodolara wybiły w piątek ponad opór w obrębie 1,1770. Całą ostatnią sesję minionego tygodnia zdominowały byki.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jednak w tym tygodniu kurs euro do dolara otworzył się niżej i byki nie zdołały dotychczas ustanowić nowego szczytu. Może to oznaczać początek korekty, która zaprowadzi notowania EUR/USD do obszaru przy 1,1770, który teraz działa jako wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here