Naga MarketsChristine LagardePrzejmująca stanowisko po Mario Draghim, przyszła prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała, że ​​wojna handlowa prowadzona przez prezydenta Donalda Trumpa z Chinami znacząco zahamowała globalny wzrost gospodarczy. W jej ocenie prezydent USA może zagonić konflikt jeszcze bardziej, co mogłoby doprowadzić do recesji na świecie.


Zobacz również: Christine Lagarde jest otwarta na kryptowaluty

Utrzymująca się niepewność wiąże ręce przedsiębiorcom na całym świecie

Trump i Xi Myślę, że największą bolączką prezydenta Trumpa jest jego brak przewidywalności i niepewność co do warunków handlowych z Chinami w przyszłości. Ta niepewność silnie ciąży na światowej gospodarce – powiedziała Lagarde w programie„ 60 minut ”CBS News.

Nie możesz przystosować się do wszechobecnej niepewności, więc co robisz? Budujesz bufory, budujesz oszczędności i zastanawiasz się, co będzie dalej. To nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu – dodała Lagarde, która 1 listopada przejmuje stery EBC, zastępując Mario Draghiego.

Zapytana czy wojna handlowa może popchnąć globalną gospodarkę w niewłaściwym kierunku powiedziała:

Z pewnością podetnie to skrzydła globalnej gospodarce. Spadek wzrostu o punkt procentowy oznacza mniej inwestycji, mniej miejsc pracy, więcej bezrobocia, mniejszy wzrost na świecie. Oczywiście, że wojna handlowa ma negatywny wpływ.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy, którym Christine Lagarde kierowała przez osiem lat, obniżył w zeszłym tygodniu swoją prognozę globalnego wzrostu na 2019 rok, powołując się na znaczne spowolnienie w największych gospodarkach świata w związku z napięciami handlowymi. Obecnie MFW oczekuje, że światowa gospodarka wzrośnie w tym roku o 3%, w porównaniu z 3,2% w lipcu, a prognozy na 2020 r. spadły do ​​3,4% z 3,5%.

Zaufaj 25-letniemu doświadczeniu rynkowemu i dołącz do klientów ogólnoświatowego, internetowego banku inwestycyjnego. W Saxo Bank handluj na opcjach walutowych, akcjach, funduszach, kontraktach terminowych i CFD oraz obligacjach. Już teraz załóż konto i poznaj platforny transakcyjne SaxoTrader!

Kurs euro umacnia się do dolara na początku nowego tygodnia

Notowania pary walutowej EUR/USD odnotowują wzrost już piątą sesję z rzędu i zbliżyły się do sierpniowego maksimum 1,1250. Dalsza aprecjacja europejskiej waluty otworzy drogę do czerwcowego szczytu 1,1410, a jego przebicie powinno znacznie wyhamować dominujący trend spadkowy. Z drugiej strony ponowny spadek poniżej 1,1114 oznaczałby powrót do konsolidacji z przewagą po stronie podaży.

Zobacz również: Villeroy: EBC gotowy wdrożyć pełny pakiet luzujący. Będzie to cios dla EUR?

Kurs euro do dolara w poniedziałek na interwale dziennym źródło tradingview.com 21 10 19
Kurs euro do dolara w poniedziałek na interwale dziennym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here