Naga Markets

Łączne przychody Grupy BoomBit spadły o 0,9% m/m do 27,02 mln zł w lipcuWarszawa, 05.08.2022 (ISBnews) – Przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły 27,02 mln zł w lipcu 2022 r., co oznacza spadek o 0,9% m/m, podała spółka. Łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit w lipcu to 25,7 mln.

Wydatki na user acquisition (UA) zmniejszyły się do 15,42 mln zł (-4,4% m/m), a koszty prowizji platform wzrosły do 2,27 mln zł (-3,6% m/m). W rezultacie przychody pomniejszone o UA i prowizje platform wyniosły 9,34 mln zł (+6% m/m), podano.“27 mln zł przychodów z gier to zdecydowanie powód do zadowolenia. Wakacje to tradycyjnie nieco słabszy dla nas okres, jednak osiągane wyniki pokazują, że dzięki zdywersyfikowanemu portfolio gier oraz skutecznemu user acquisition jesteśmy w stanie utrzymać wysokie tempo niezależnie od okoliczności. Największy wpływ na lipcowe wyniki miały ‘Hunt Royale’ i gry z segmentu Hyper-Casual. Warto wspomnieć o grach ‘Crazy Plane Landing’ oraz ‘Construction Ramp Jumping’, które zostały wydane blisko rok temu, a nadal pojawiają się wśród naszych najbardziej popularnych tytułów. Od momentu, wydania gry te zostały pobrane kolejno 27 oraz 16 mln razy” – skomentował prezes Marcin Olejarz, cytowany w komunikacie.

BoomBit to producent i wydawca gier mobilnych. Działa na rynku globalnym, produkując gry w formule free-to-play na platformy iOS oraz Android, a także gry na platformę Nintendo Switch. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2019 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here