Naga MarketsJeffrey Lacker przekonuje o potrzebie "wczesnego działania"
Jeffrey Lacker przekonuje o potrzebie “wczesnego działania”

We wtorek, 4 października Jeffrey Lacker, szef oddziału Fed w Richmond wygłosił krótkie przemówienie podczas konferencji w Charleston, w Stanach. Nie biorący udziału w głosowaniu nad kształtem polityki monetarnej członek Rezerwy Federalnej zwrócił uwagę na potrzebę odpowiednio wczesnego działania…


Choć temat presji inflacyjnej może wydawać się odległy i być raczej problemem przyszłości, ostrożne działanie może nas uchronić przed nieprzyjemnymi skutkami późniejszych decyzji (…) – stwierdził Jeffrey Lacker w Charleston.

Co miał na myśli zarządzający Fed Richmond? Oczywiście, temat numer jeden na Wall Street czyli podwyżkę amerykańskich stóp procentowych. Zdaniem Lackera, odpowiednio wczesne i przemyślane działanie (w zamyśle – podniesienie stóp) może uchronić Stany Zjednoczone przed późniejszymi konsekwencjami działań spóźnionych. Jak widać, członek Fed nie zapomina o tym, że na efekty polityki monetarnej trzeba poczekać…

Lacker posłużył się przykładem ostatniego cyklu podwyżek z lat 90 ubiegłego wieku. Zasiadający wówczas na fotelu prezesa Fed, Alan Greenspan zdecydował się na podwyżkę stóp pomimo faktu, że poziom inflacji bazowej w kraju wynosił zaledwie 2,2% r/r, a prognozy wskazywały na dalszy spadek tejże.

Jak się jednak okazało, podwyżka nastąpiła w idealnym momencie co zostało potwierdzone dwudziestoma latami stabilnego rozwoju cen – jak zauważył Lacker. Zwracał on również uwagę na bliską odległość poziomu zatrudnienia oraz inflacji w Stanach do wyznaczonych przez Fed celów. Jego zdaniem, po okresie dość słabego wzrostu w pierwszej połowie tego roku, amerykańską gospodarkę czeka okres solidnych wzrostów. EUR/USD konsoliduje wokół 1,1166:

eurusdh1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto – poniżej kluczowego poziomu 1300!
Następny artykułEUR/GBP blisko szczytów z 2013 roku
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here