Naga MarketsLabocanna odpowiada na stanowisko właściciela HemPolandLabocanna, notowana na NewConnect spółka z branży konopnej zaktualizowała informacje dotyczące rozmów o przejęciu HemPoland, w odpowiedzi na stanowisko kanadyjskiego właściciela. TGOD podkreśliło, że regularnie otrzymuje zapytania i oferty dotyczące HemPoland, ale nie zaakceptowało żadnej z dotychczas otrzymanych ofert, albowiem nie odzwierciedlają one odpowiedniej wartości spółki. Labocanna do chwili obecnej nie otrzymała żadnego oficjalnego stanowiska ze strony sprzedającego.

Labocanna zaktualizowała informacje dotyczące rozmów o przejęciu HemPoland

 – Przede wszystkim czekamy na oficjalną odpowiedź TGOD w sprawie przejęcia HemPoland. Wartość spółki wskazana w ofercie nabycia jest ofertą wstępną. Ostateczna wartość transakcji będzie uzależniona od wyników procesu due diligence oraz przeprowadzonych negocjacji. Oferta jest ważna do 14 dni, jesteśmy otwarci na rozpoczęcie rozmów – podkreśla Michał Jura, prezes Labocanna SA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo, chciałbym zaznaczyć, iż HemPoland nie jest naszym jedynym celem akwizycji.Jasno wskazaliśmy w przedstawionej strategii rozwoju, że planujemy dokonać co najmniej kilku przejęć w branży cannabis. Cały czas obserwujemy rynek pod kątem potencjalnych akwizycji – dodaje.

Oferta nabycia 100% udziałów za cenę 5,5 mln CAD (16 mln zł) została skierowana do The Green Organic Dutchman Holdings LTD, notowanego na giełdzie w Toronto, właściciela polskiej spółki. Jest to certyfikowana ekologiczna firma z branży konopi, która koncentruje się na rynku zdrowia i dobrego samopoczucia.

HemPoland to pierwsza prywatna firma w Polsce, która uzyskała licencję na uprawę i przetwórstwo konopi przemysłowych w naszym kraju. Została założona w 2014 r. przez pioniera branżowego Macieja Kowalskiego, działacza ruchu “Wolne konopie”, a obecnie prezesa Kombinatu Konopnego. Spółka zajmuje się przetwórstwem konopi włóknistych oraz produkcją znanych konopno-pochodnych suplementów diety oraz kosmetyków CannabiGold. Jest to jeden z największych polskich podmiotów zajmujących się przemysłem konopnym, którego kapitał własny na koniec 2019 r. wyniósł ponad 41 mln zł, a w 2019 r. wygenerował ponad 29,5 mln zł przychodu przy 2,2 mln zł zysku netto. W 2018 r. całość udziałów HemPoland została przejęta za 38,4 mln zł przez Green Organic Dutchman Holdings Ltd.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres btc | kurs gbp | kurs ropy wti | pkn orlen kurs akcji | kursy kryptowalut online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here