Naga MarketsLabocanna zawarła trójstronną umowę o pozyskanie finansowania z dwoma domami maklerskimi: Prosper Capital oraz Intercapital Markets. W jej ramach wymienione podmioty podejmą działania w celu pozyskania 18 mln zł na rzecz m.in. przyszłych akwizycji spółki. Wśród wymienionych opcji, strony skłaniają się do pozyskania kapitału w formie kredytu, pożyczki bądź emisji obligacji, podała Labocanna.

Finax

“W ramach aktywnego przygotowania do akwizycji na rynku konopnym zadbaliśmy o zabezpieczenie finansowania naszych transakcji. Obecnie jesteśmy w trakcie negocjacji przejęcia Hempoland, ale wśród analizowanych przez nas podmiotów znajduje się również inne firmy. Umowa z domami maklerskimi pozwoli nam na bardziej elastyczne podejście do kwestii sfinansowania naszych planów. Zawarcie wskazanej umowy pozwoli Labocanna na realizacje obranej strategii rozwoju zakładającej przeprowadzenie 5 akwizycji do 2026 roku” – powiedział prezes Michał Jura, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka niedawno poinformowała o złożeniu oferty nabycia HemPoland za 16 mln zł, jednego z największych podmiotów w sektorze cannabis w Polsce oraz właściciela znanej marki produktów konopno-pochodnych CannabiGold. Obecnie Labocanna jest w trakcie negocjacji i czeka na oficjalną odpowiedź The Green Organic Dutchman Holdings Ltd., kanadyjskiego właściciela spółki, będąc otwartym na negocjacje cenowe oraz rozpoczęcie procesu due diligence. Oprócz chęci nabycia HemPoland, Labocanna stale obserwuje rynek pod kątem innych potencjalnych akwizycji. Według strategii spółki w 2021 r. planowane jest przeprowadzenie 2-3 finansowanych długiem, a do końca 2026 r. łącznie 5 transakcji.

Labocanna prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach: dystrybucja spożywczych oraz medycznych konopno-pochodnych produktów, prace produktowe nt. zastosowania konopi w kosmetykach, tworzywach oraz włókiennictwie, uprawy oraz produkcja konopi. Jest notowana na NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here