Naga MarketsW tym tygodniu zobaczymy sporo wyników kwartalnych publikowanych przez spółki giełdowe w USA. Wielu głównych graczy ujawni swoje dane już w środę. Znajomość tła przed opublikowaniem wyników pozwala nam lepiej się przygotować do raportów.. Jakie są najnowsze wiadomości związane z firmami publikującymi dane w kwietniu, które mogą wpłynąć na raport i postawę inwestorów?


Facebook: w tym miesiącu Facebook przyciągnął uwagę skandalem związanym z Cambridge Analytica, a także zeznaniami Marka Zuckerberga przed kongresem. OTR Global obniżył rating Facebooka z pozytywnego na mieszany, przewidując spowolnienie zysków z reklam w pierwszym kwartale. Firma spodziewa się, że roczny wzrost wydatków na reklamę wzrośnie z 19% do 24%, w porównaniu do 30% wzrostu w czwartym kwartale 2017 roku.
OTR stał się pierwszą firmą z Wall Street, która obniżyła ocenę Facebooka.

Twitter: dyrektor generalny i współzałożyciel Twittera Jack Dorsey był w stanie zmienić dynamikę głównie dzięki wdrożeniu streamingu wiadomości. Co więcej, Twitter współpracował z biuletynami i federacjami sportowymi, przyciągając wielu reklamodawców. Wśród dużych graczy znaleźli się Goldman Sachs i AT & T, możliwość umieszczania swoich reklam bezpośrednio w wiadomościach dla klientów, a także możliwość prowadzenia kampanii reklamowych i transmisji na żywo skłoniła te firmy do rozszerzenia współpracy z Twitterem. Firma twierdzi, że reklama wideo jest obecnie najpopularniejszym formatem reklamowym. W czwartym kwartale liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 12% według investing.com.

eBay: Nowe metody reklamy, są teraz przenoszone na pierwszą stronę, co oznacza mniej przekierowania do innych stron internetowych i większej liczby klientów przebywających na pierwszej stronie serwisu eBay. Podaje się, że może to być prawdziwy strzał w dziesiątkę. Co więcej – w ciągu ostatnich pięciu kwartałów eBay odnotował wzrost sprzedaży towarów z rynku amerykańskiego brutto z 1% do 7%, pomimo ciężkiej konkurencji ze strony Amazon i Walmart.

PayPal: dodali 8,7 miliona kont klientów, co stanowi wzrost o 61% w stosunku do czwartego kwartału ubiegłego roku. Oznacza to niewielkie spowolnienie liczby nowych kont. Jednak jednym z głównych punktów jest zaangażowanie, które PayPal zdołał zwiększyć. Teraz ilość transakcji na koncie wynosi średnio 33,6 transakcji na klienta. Wśród innych czynników zwiększających liczbę użytkowników i zwiększających zaangażowanie jest aplikacja mobilna, która jest oczywiście jedną z mocnych stron systemu PayPal. Ciągły rozwój pomógł im zaobserwować duży wzrost użytkowników aplikacji mobilnej. Jedną z negatywnych jest ostatnia wiadomość o planach uruchomienia przez eBay procedury płatności wewnętrznych.

Amazon: raport zostanie opublikowany w czwartek. Według prognoz, przychody spółki wzrosną o 40% według investing.com. Powodem jest ciągła ekspansja tego sklepu internetowego w dziedzinie cloud computing i tradycyjnych sklepów spożywczych. Warty uwagi jest mozliwy wpływ oskarżeń prezydenta USA Donalda Trumpa, że firma wykorzystuje nieuczciwie amerykańską pocztę, korzystając z niskich cen usług do podwyzszenia swoich zysków.

Według prognoz zyski amerykańskich spółek, które są uwzględnione w indeksie S&P500, będą największe od siedmiu lat. Według FactSet, 80% z 87 spółek z indeksu S&P500, które opublikowało już swoje raporty kwartalne, przekroczyło prognozy analityków pod względem zysku.

Według danych Capital.com, na początku miesiąca inwestorzy byli najbardziej zainteresowani serwisem eBay, otwierając około 20% krótkich pozycji. Twitter był popularny wśród traderów na początku i w drugiej połowie miesiąca, zostało otwartych około 30 procent krótkich pozycji. Ponieważ był to miesiąc wiadomości związanych z Facebookiem, zwrócił na siebie uwagę wielu inwestorów, począwszy od 10 kwietnia liczba transakcji wzrosła o ponad 70%, a około 20% pozycji to shorty PayPal nie był tak popularny wśród użytkowników Capital.com.

Na początku miesiąca Amazon przyciągnął większą uwagę, handlowcy otworzyli 30% pozycji krótkich, a następnie, bliżej 20 kwietnia, zaobserwowano kolejny wzrost liczby transakcji.

Korzyści z handlu kontraktami CFD z Capital.com obejmują segregowane konta, bezpieczeństwo konta i usługi brokerskie, które są nadzorowane przez regulatora finansowego.

Ważne jest, aby pamiętać, że handlujesz na własne ryzyko. Po rozpoczęciu handlu możesz stracić cały swój zainwestowany kapitał. W żadnym wypadku nie handluj pieniędzmi, których nie możesz utracić. Komentarz ten nie jest uważany za poradę inwestycyjną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here