Naga MarketsByk z Wall StreetPrzez ostatnie 30 lat kwiecień był jednym z najlepszych miesięcy w całym roku dla globalnych rynków akcji. W tym roku deszczowy miesiąc może przynieść dodatkowe korzyści, uważa Andrew Sheets, główny strateg rynków akcji w firmie Morgan Stanley. Tymczasem indeks S&P 500 przebił okrągły poziom 4000 pkt, a w ocenie ekspertów z Credit Suisse ma potencjał do wzrostu w okolice 4200 pkt.

  • Zwroty w kwietniu są zwykle o około 2% lepsze od średniej, podczas gdy zwroty od maja do września są o około 1% gorsze
  • Zakres i tempo wzrostu rynków akcji mogą budzić obawy niektórych inwestorów o jego trwałość
  • Historyczne maksima nie stanowią bariery dla dalszych zysków. Akcje notowały nieco lepsze wyniki niż średnia po osiągnięciu rekordowych poziomów

Kwiecień mocny dla rynków akcji – Morgan Stanley

W przypadku akcji światowych zwroty w kwietniu są zwykle o około 2% lepsze od średniej, podczas gdy zwroty od maja do września są o około 1% gorsze. Mimo to liczy się każdy szczegół, a w ocenie Andrew Sheets z biegiem czasu te małe liczby mogą mieć znaczenie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kwiecień powinien być ostatnim miesiącem, w którym dane gospodarcze są dobre, ale inflacja bazowa w USA wciąż utrzymuje się poniżej 2%. Wyniki pierwszego kwartału i dane gospodarcze mają w tym miesiącu dodatkową zaletę – mija rocznica spadków aktywności gospodarczej z ubiegłego roku. W związku z tym porównanie każdego roku do roku będzie bardzo korzystne – napisano w raporcie.

Od maja ekspert prognozuje wzrost inflacji bazowej w USA powyżej 2%, a następnie pozostaniemy na tym poziomie. Tempo zmian danych ekonomicznych, poza skrajnymi minimami z kwietnia 2020 r., również powinno być najwyższe.

Chociaż zachowujemy otwarty umysł, te czynniki mogą sprawić, że lato będzie nieco trudniejsze dla rynków akcji – dodał.

Indeks S&P 500 rośnie powyżej 4000 – UBS

Indeks S&P 500 przekroczył próg 4000 punktów w zeszłym tygodniu, kontynuując niezwykłe odreagowanie od najniższego poziomu w marcu zeszłego roku. Zakres i tempo wzrostu mogą budzić obawy niektórych inwestorów o jego trwałość. Jednak zarówno doświadczenie historyczne, jak i obecne warunki gospodarcze i polityczne w USA sugerują, że wzrost musi trwać dalej, zdaniem ekonomistów z UBS.

Historyczne maksima nie stanowią bariery dla dalszych zysków. W rzeczywistości, na podstawie danych sięgających 1960 r., akcje notowały nieco lepsze wyniki niż średnia po osiągnięciu rekordowych poziomów. Nasza analiza pokazuje, że po osiągnięciu nowego szczytu, akcje wzrosły o kolejne 11,7% w kolejnych 12 miesiącach, w porównaniu z 11,3% z poziomów poniżej rekordowych maksimów – wskazano w raporcie.

Rosnące rentowności nominalne i wzrosty cen akcji idą w parze. W ciągu ostatnich 25 lat było 10 okresów, w których rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich wzrosła o ponad 100 pb. We wszystkich przypadkach globalne akcje przyniosły płaskie lub dodatnie stopy zwrotu. Obecny wzrost rentowności jest również napędzany bardziej przez silniejsze perspektywy wzrostu niż obawy o zacieśnienie polityki pieniężnej.

Obecne warunki gospodarcze i polityczne w USA zapewniają dalsze wsparcie dla akcji. Amerykański rynek pracy nadal się ożywia, ponieważ ponowne otwarcie gospodarki stanowi podstawę ożywienia w sektorach usług – podkreślono.

Indeks S&P 500 przedłuży rajd w kierunku poziomu 4200 – Credit Suisse

S&P 500 mocno rozpoczął drugi kwartał, a analitycy Credit Suisse widzą możliwość dalszego przedłużenia rajdu w kierunku poziomu 4200.

Korekta na obecnych poziomach byłaby czymś naturalnym po czym oczekujemy dalszej siły w kierunku 4100, a następnie do 4200 jeszcze w II kwartale tego roku. Krótkoterminowe wsparcie przesuwa się do 4057. Poniżej tego poziomu korekta może sięgnąć strefy 3993/73, ale w tym rejonie oczekujemy pojawienia się nowych kupujących – podsumowano.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: merkator akcje | notowanie pgnig | kurs euro usd | bitcoin spekulacje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here